Fudbal 28

16.8.2024.

22:53

Zirkze junak na debiju – Junajted na mišiće dobio Fulam!

Fudbaleri Mančester junajteda i Fulama otvorili su novu sezonu Premijer lige uzbudljivom utakmicom na Old Trafordu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Slavio je Junajted sa 1:0 (0:0) i to golom novajlije Džošue Zirkzea u 87. minutu na debiju u Premijer ligi holandskog grača.

Junajted je bio favorit, ali je Fulam još jednom pokazao čvrstinu, dugo je odolevao domaćinu, ali nije izdržao.

Mančester j. - Fulam 1:0 (0:0)

Stadion: Old Traford. Sudija: Robert Džouns. Strelac: Zirkze u 87. minutu.

Saša Lukić je odigrao veoma dobro u timu iz Londona, a Junajted je pokazao staru boljku, neefikasnost i dekoncentraciju u finišu akcija.

Fulam je krenuo nekako opasnije, Adama Traore je u sedmom minutu napravio pravu pometnju prošavši po desnoj strani.

Potom je Amad bezuspešno tražio penal u 12. minutu, da bi minut kasnije na drugoj strani zapretio Tete odličnim udarcem, koji je Onana odbranio.

Junajted je bolje zaigrao od 20 minuta, preuzeo inicijativu, a prvi pokušaj imao je Kazemiro u 27. minutu.

Dva minuta kasnije, Brazilac je pripremio šansu Brunu Fernandešu, posle greške golmana Lena, ali se čuvar mreže Fulama iskupio sjajnom odbranom, kada su svi očekivali gol.

U 34. minutu, nova velika prilika za tim Erika ten Haga, opet je Kazemiro lukavo proigrao kapitena Fernandeša, ali je Leno ušao u šut i nogom odbranio siguran gol.

I Kazemiro je probao glavom posle kornera u 37. minutu, ali je za malo bio neprecizan, i to je bilo sve što se tiče prvog poluvremena.

MANČESTER JUNAJTED: Onana, Mazraui (od 81. Evans), Megvajer (od 81. De Liht), Martines, Dalo, Kazemiro, Maino (od 84. Mektomini), Amad (od 60. Garnačo), Maunt (od 60. Zirkze), Rašford, Fernandeš.

FULAM: Leno, Tete, Diop, Basi, Robinson, Pereira (od 90+1 Rid), Lukić (od 90+1 Stansfild), Traore (od 78. Vilson), Smit Rou (od 63. Karni), Ivobi, Muniz (od 78. Himenes).

Slično je bilo i u nastavku, opet je Fulam imao inicijativu u prvim minutima, a Junajted prvu pravu priliku.

Propustio je u 53. minutu Mejson Maunt, kada je Leno ponovo čudesno odbranio gol.

Tri minuta kasnije, pokušao je sa 18 metara i Kobi Maino, ali je za malo bio neprecizan.

Uveo je Ten Hag na isteku prvog sata novajliju Zirkzea i Alehandra Garnača, dok je Silva uveo Karnija umesto Smit Roua.

Imao je Junajted inicijativu, napadao, ali se Fulam dobro branio, a gosti su u 74. minutu posle kontre imali odličnu priliku, ali je sjajno intervenisao Lisandro Martines.

I onda u tom 87. minutu, p+akcija Junajteda koja je konačno dala ploda.

Bruno je centrirao, a debitant Džošua Zirkze samo podmetnuo nogu i lopta je završila u mreži za tih konačnih 1:0.

Imao je Garnačo u drugom minutu nadoknade novu priliku, ali je Robinson dobro reagovao.

Argentinac se obrukao i u poslednjim sekundama meča kada je promašio prazan gol.

22:52

90+4' Kraj meča! Pobeda Junajteda!

Završen je meč na Old Trafordu.

Junak je Džošua Zirkze, strelac jedinog gola na meču.

22:50

90+4 ' Kakav promašaj!

Garnačo se obrukao. Promašio je prazan gol!

22:49

90+1' Izmene u Fulamu

Dvostruku izmenu vrši Silva.

Izašao je Lukić, isto tako i Pereira, a ušli su Stansfild i Rid.

22:46

90' Još četiri minuta

Toliko će se još igrati na Old Trafordu.

22:46

Gol Zirkzea

22:46

87' Gooool! Junajted vodi!

Zirkze je strelac i to na debiju!

Bruno je centrirao, Holanđanin samo poturio nogu, lopta je završila u mreži kraj desne stative!

22:40

84' Ušao i Mektomini

Pokušava Ten Hag sa Skotom Mektominijem.

On će zameniti Kobija Mainua.

22:39

82' Tete, sjajna reakcija

Brz napad Junajteda, Garnačo je tražio Rašforda, a Tete u padu nogom sprečio da ona dođe do napadača Junajteda.