23:45

Počeli Španci – dva identična scenarija

Dva meča otvorila su sezonu 2024/25 španskog šampionata.

EPA-EFE/Javier Zorrilla

U Bilbau domaći Atletiko je remizirao sa Hetafeom u prvom meču nove sezone rezultatom 1:1.

Oihan Sanset je na najbolji mogući način proslavio novi ugovor postigavši prvi pogodak u novom izdanju La Lige, ali je bod nazad u Madrid odneo Uče golom u 63. minutu.

U drugom susretu Betis i Đirona su okončali svoj meč identičnim rezultatom.

Mark Bartra je u ranoj fazi meča doveo domaćina u prednost na asistenciju Nabila Fekira, ali je debitant Gabrijel Misehuj postavio konačan rezultat u 72. minutu.

Tom 19-godišnjaku, koji je letos stigao iz Ajaksa, je bio potreban samo jedan minut da postigne gol.

U petak nas očekuju još dva meča. Selta od 19 časova dočekuje Alaves, dok će Las Palmas i Sevilja igrati od 21.