Katastrofa za Junajted pred start sezone

Mančester junajted doživeo je dvostruki udarac pred start nove sezone.

Čak tri meseca pauziraće poslednje pojačanje, 62 miliona evra plaćeni defanzivac Leni Joro.

Osim njega, šest nedelja će pauzirati i prvi centarfor tima Rasmus Hojlund.

Naslov

Junajted je protekle noći pobedio Real Betis 3:2 u San Dijegu.

Zablistao je Amad Dijalo koji je prvo iznudio penal, a potom i sam zatresao mrežu za preokret Junajteda sredinom prvog poluvremena.

Bilo je tu burnih 15 minuta jer je Betis poveo preko Losade u 15. minutu, Markus Rašford je poravnao iz jedanaesterca u 18, Dijalo preokreće u 24, a na 3:1 povećava Kazemiru u 31.

Španci ublažavaju poraz golom Dijega Ljorentea u 61. minutu.

Obojica igrača su napustila ranije teren u porazu Junajteda od Arsenala (2:1) u pripremnom meču sa Arsenalom u subotu.

Joro je snimljen u Junajtedovom trening centru na Univerzitetu Kalifornija Los Anđeles sa zaštitnom čizmom i na štakama.

To je potvrdilo sumnje u težu povredu, a pauziraće sve do oktobra.

Ovaj 18-godišnjak će propustiti devet mečeva Premijer lige, uključujući duele sa Liverpulom, Totenhemom i Aston Vilom, a neće igrati ni na startu Lige Evrope.

Hojlund je postigao vodeći gol protiv Arsenala, a onda se požalio na povredu zadnje lože.

Pauziraće do završetka reprezentativne pauze, odnosno do sredine septembra.

Osim toga, u pobedi nad Betisom se povredio i Markus Rašford, stelac i asistent na to utakmici, dok je ruku povredio Brazilac Entoni.