Fudbal 1

31.7.2024.

21:52

Novi debakl Partizana – Dinamo slavio i u Humskoj

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od kijevskog Dinama (3:0), u revanš susretu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Peđa Milosavljević/Starsport

Strelci za ukrajinski tim bili su Andrij Jarmolenko u 17, Vladislav Vanat u 68. iz penala, odnosno Oleksandr Karavajev u trećem minutu nadoknade.

Dinamo je tako slavio ukupnim rezultatom 8:2 i u narednoj rundi igraće protiv Glazgov Rendžera. Partizan čeka dvomeč sa Luganom u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Utakmicu, koja je odigrana pred praznim tribinama u Humskoj, nije imala naročit intenzitet na samom startu.

Crno-beli su bili nešto konkretniji, bez prave šanse, da bi gosti ubrzo, u 17. minutu, stigli do prednosti – pravo niotkuda.

Aldo Kalulu je, u želji da vrati loptu golmanu Aleksandru Jovanoviću, pogodio Leonarda Ovusua, da bi se onda odbila do Andrija Jarmolenka koji taj poklon nije propustio.

Dinamo je i do poluvremena bio bolji rival na terenu, iako ni njihove prilike nisu bile bog zna kako opasno.

Uglavnom su to bili pokušaji sa ivice kaznenog prostora, a lopta je kao po pravilu odlazila pored gola.

Crno-beli su sasvim solidno otvorili drugo poluvreme, a Mateus Saldanja je posle centaršuta Marija Jurčevića pogodio stativu.

Ubrzo je brazilski napadač još jednom šutirao iz peterca, ali ovoga puta nespretno i neprecizno, pored gola.

Maksim Djačuk je potom bio u duelu sa njim na sredini terena, a nakon pada na rame, morao je da napusti teren i to pomoću sanitetskog automobila.

Imao je Partizan određenu inicijativu u tim momentima, ali je drugi gol Dinama došao upravo tada i to iz penala.

Vladimir Vanat je sačekao prekršaj Svetozara Markovića unutar kaznenog prostora, pa je i rumunski arbitar Marijan Barbu bez dvojbe pokazao na belu tačku.

Upravo je Vanat izveo penal u 68. minutu. Jovanović je pogodio stranu, ali je udarac bio baš precizan.

Nazar Vološin je u finišu bio blizu da režira potpuni debakl crno-belih, ali je sa nekoliko metara uspeo da pogodi samo prečku.

Tačku na susret, posle kontranapada, stavio je Karavajev u trećem minutu nadoknade drugog poluvremena.