Fudbal 0

10.3.2024.

19:35

Geceov potpis u pobedi Ajntrahta – Hofenhajm poveo pa se raspao

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Hofenhajm 3:1 u 25. kolu Bundeslige i nastavili da teže ka plasmanu u Evropu.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Profimedia

Gosti su od 22. minuta igrali sa desetoricom nakon iskjučenja Amerikanca Džona Bruksa, zbog prekršaja nad najboljim strelcem rivala Marmušom kao poslednji igrač odbrane.

A upravo je Bruks, već u 6. minutu, doveo goste do prednosti, lepim golom glavom posle ubačene lopte pred gol Ajntrahta.
Od njegovog izlaska meč je poprimio sasvim drugačiji tok - Ajntraht je zagospodario terenom i lako došao do preokreta.

Robin Koh je poravnao već u 32. minutu, da bi Dina Emimbe u 50. minutu, udarcem glavom, doneo Ajntrahtu prvo vođstvo na utakmici.

Asistent je bio Mario Gece.

Junak Nemaca sa Mundijala u Brazilu 2014. godine u 64. minutu krunisao je dobru partiju danas golom kojim je domaći tim definitivno stavio tačku po pitanju pobednika.

Gosti su bili nokautirani.

Na vrhuncu nedaća ostali su bez još jednog igrača na terenu, u 78. minutu, kada je Kabak zbog obaranja igrača u kontri zaradio drugu javnu opomenu.

Do kraja, domaći igrači su mirno priveli meč kraju protiv devetorice protivničkih fudbalera.