Fudbal 0

10.3.2024.

15:00

Mbape rezerva – novi kiks PSŽ-a

Fudbaleri Pari Žermena treći meč zaredom u prvenstvu Francuske odirali su nerešeno - u nedelju popodne na svom terenu protiv Remsa 2:2 (2:2).

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/YOAN VALAT

Trener Parižana Luis Enrike ponovo je meč počeo bez prve zvezde tima Kilijana Mbapea, kojeg je uveo tek u 72. minutu.

Mbape je tada uneo mnogo živosti u navalu, kreirao šanse, našao se u dve dobre prilike, ali su se igrači Remsa odbranili i ostvarili veliki rezultat na najtežem gostovanju.

Prethodno, PSŽ je igrao nerešeno sa Renom (1:1) i Monakom (0:0) ali ne brinu u taboru prvaka da im prvo mesto može biti ugroženo pošto drugoplasiranom Brestu "beže" deset bodova.

Strelci golova za goste bili su reprezentativac Zimbabvea Maršal Munetsi, pogodio je već u 6. minutu na asistenciju Oumara Dijakitea, a ovaj drugi je krunisao svoju sjajnu partiju pogotkom u 45. minutu.

Između golova gostiju, za Parižane su pogađali Junis Abdelhamid u 17. minutu - autogol je u pitanju, i Gonsalo Ramos dva minuta kasnije.

Nakon drugog gola "svetaca" delovalo je da meč ide u željenom pravcu po njih.

Rems je, ipak, pokazao kvalitet.

Očekivala otuda totalna ofanziva Parižana u nastavku, posebno nakon što je Mbape kročio na teren međutim odbrana Remsa je imala spreman odgovor, doduše i faktor sreće u pojedinim situacijama je sačuvao goste.