Fudbal 0

12.5.2024.

17:10

Preokret Torina za pobedu – Lazovićeva Verona i dalje u borbi za opstanak VIDEO

Fudbaleri Torina su savladali Veronu sa 2:1 u gostima, u okviru 36. kola Serije A.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Verona se nalazi na 14. poziciji na tabeli sa 34 boda, dok je Torino na 10. mestu sa 50 poena.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a gosti su do pobede došli posle preokreta.

Posle mirnog prvog poluvremena, bez golova, Verona je došla do prednosti. Igrao se 67. minut kada je Karol Sviderski uspeo da matira Vanju Milinković-Savića za 1:0 na asistenciju Suata Serdara.

Zanimljivo, Sviderski je u igru ušao pet minuta pre nego što je uspeo da zatrese mrežu.

Ipak, u nastavku je Torino uspeo da dođe do preokreta.

Prvo je Zanetos Sava uspeo da poravna rezultat u 77. minutu posle dodavanja Valentina Lazareva, a isti igrač je proigrao i Pjetra Pelegrija šest minuta kasnije za vođstvo – 2:1.

Savi je to bio pogodak na debiju za Torino.

U šestom minutu nadoknade, Verona je ostala sa igračem manje. Tomas Anri je direktan crveni karton zbog nesportskog ponašanja, dok su trojica igrač iz oba tabora dobila po žuti karton zbog frke i gužve na terenu.

Vanja Milinković-Savić je odigrao čitav meč za Torino, kao i Luka Ilić.

Sa druge strane, Darko Lazović je zamenjen u 63. minutu, dok Stefan Mitrović nije ni ulazi u igru.

U sledećem kolu Verona gostuje Salernitani koja je već eliminisana iz elite, dok Torino dočekuje Milan.

U istom terminu svoj meč su odigrali Đenova i Sasuolo, a domaći tim je slavio sa 2:1.

Mogla je domaća ekipa do prednosti u sedmom minutu, ali je Mortenu Torsbiju dosuđeno igranje rukom prilikom pogotka.

Do kraja prvog poluvremena, gosti su poveli sa bele tačke. Precizan je bio Andrea Pinamonti.

Ipak, u drugom poluvremenu je domaći tim režirao preokret.

Prvo je u 56. minutu na asistenciju Torsbija pogodio Milan Badelj, da bi sedam minuta kasnije Maraš Kambula postigao autogol.

Sasuolo je 19. na tabeli Serije A sa 29 bodova, dok je Đenova na 11. poziciji sa 46.