Fudbal 9

27.4.2024.

23:03

Petrović dva puta savladan – Čelsi iz Birmingema odneo bod

Fudbaleri Aston Vile i Čelsija odigrali su nerešeno (2:2), u dramatičnom meču 35. kola Premijer lige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/Nick Potts/PA via AP

Ekipa Unaija Emerija je u drugom poluvremenu ispustila prednost od dva gola i tako ostala bez još dva važna boda u borbi za Ligu šampiona.

Đorđe Petrović je prvi put kapitulirao u četvrtom minutu, kada mu je mrežu pogodio saigrač Mark Kukurelja, da bi ga pred odlazak na pauzu, u 42. minutu savladao Morgan Rodžers.

Delovao je Čelsi nesnađeno u Birmingemu, hvatao se Maurisio Poćetino za glavu, ali je nadu "plavcima" vratio Noni Madueke u 62. minutu.

Gosti su do izjednačenja stigli u 81. minutu, kada je Konor Galager, asistent kod prvog pogotka, sjajno pogodio dalji ugao Robina Olsena, koji je u igru ušao umesto Emilijana Martinesa.

Do kraja susreta Oli Votkins je imao dobru šansu pred golom Petrovića, ali nije bio precizan.

Aksel Disasi je u nadoknadi vremena pogodio mrežu Olsona, ali je gol bio poništen posle VAR intervencije, zbog navodnog faula Benoe Badijašila, koji je asistirao.

Vila ostaje treća na tabeli sa 67 bodova, sedam više od Totenhema, koji ima čak tri utakmice manje.

Čelsi je na devetoj poziciji sa 48 bodova, sa samo teoretskim šansama da se uključi u borbu za šesto mesto i Ligu konferencije.