Fudbal 0

3.3.2024.

15:57

Het-trik Serlota – ubedljiva pobeda Viljareala

Fudbaleri Viljareala su ubedljivo savladali Granadu sa 5:1, u okviru 27. kola LaLige.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/Juan Herrero

Pitanje pobednika, rešeno je u prvom poluvremenu, kada su viđena tri pogotka u "mreži" gostiju.

Do pobede ih je vodio Aleksander Serlot, koji je postigao het-trik.

Upravo on je započeo goleadu u sedmom minutu, potom je pogodio i u 19. na asistenciju Danijela Pareha.

Do poluvremena, Viljareal je još jednom uspeo da uveća prednost. Pogodio je Etijen Kapu u 32. minutu, a asistent je ponovo bio Pareho.

Agonija Granade se nastavila i na startu drugog poluvremena, već u 47. minutu Gonzalo Gedeš je pogodio za 4:0, a Sorlot je meč krunisao het-trikom u 66. minutu, kada je ponovo na asistenciju Pareha pogodio za ubedljivih 5:0.

Na kraju su gosti postigli utešan pogodak u prvom minutu nadoknade, pogodio je Teodor Korbeanu.

Granada se nalazi na pretposlednjem mestu sa 14 bodova, dok je Viljareal na 12. poziciji LaLige sa 32 boda.

"Žuta podmornica" u nastavku takmičenja gostuje Betisu, dok Granada dočekuje Real Sosijedad.