Fudbal 0

2.3.2024.

16:00

En Nesiri rešetao – Sosijedad mislima u revanšu sa PSŽ

Fudbaleri Sevilje savladali su Real Sosijedad rezultatom 3:1 (2:1) u meču 27. kola španske LaLige.

Izvor: B92.net

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Meč na "Ramon Sančes Pishuanu" obeležio je Jusuf En Nesiri, sa dva pogotka u ranoj fazi, kojom je i rešio pitanje pobednika.

Sjajni napadač Sevilje zatresao je mrežu Baska u 11. i 13. minutu, te u potpunosti usmerio dalji tok susreta u pravcu domaćeg tima.

Sosijedad nije "bio u meču", verovatno još razmišljajući o izgubljenoj penal seriji polufinala Kupa kralja protiv Maljorke.

Ali, pre će biti, makar po izvedenom sastavu, da su gosti mislima bili u revanšu osmine finala Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena naredne sedmice.

Ipak, uspeo je Sosijedad u završnici prvog poluvremena da dođe do penala, jer je Serhio Ramos igrao rukom.

Najstrožu kaznu iskoristio je bivši igrač Sevilje, Andre Silva, za 2:1 na velikom odmoru.

Ipak, Ramos se iskupio u 66. minutu kada je pogodio za 3:1 i, ispostaviće se, ključnu prednost.

Sosijedad je još jednom zapretio u nadoknadi, ovog puta drugog poluvremena, jer je Brajs Mendes dao lep gol iz slobodnog udarca u 92. minutu.

Ali, više vremena za novu promenu nije bilo.

Sevilja je skočila na 14. mesto na tabeli sa 27 osvojenih bodova, dok je Sosijedad ostao sedmi sa 40 bodova.