Bilo je evidentno da "tobdžije" nisu bile dovoljno koncentrisane, niti na nivou od pre četiri dana kada je na istom mestu deklasiran Real Madrid (3:0) u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.
Misli izabranika Mikela Artete bili u prestonici Španije, gde će u sredu braniti veliku prednost i pokušati da se plasiraju u polufinale elitnog takmičenja.
Zbog toga u prvom poluvremenu, pa ni u ukupnih sat vremena igre nismo videli nijedan gol, a onda je u 61. minutu Tomas Parti doveo domaće u prednost.
Činilo se da će to biti dovoljno Arsenalu za pobedu u malom londonskom derbiju, ali se Brentford nije predavao.
U 74. minutu je Joane Visa pogodio za 1:1, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.
U poslednjih 10 minuta je Arsenal igrao sa igračem manje jer se Žoržinjo povredio i nije više bilo izmena na raspolaganju, jer je Arteta ranije vršio promene da bi sačuvao resurse za madridski meč.
"Tobdžije" su i dalje druge na tabeli sa 63 osvojena boda, 10 manje od vodećeg Liverpula, uz utakmicu više.
Brentford je sada na 11. poziciji sa 43 boda na svom kontu.
Premijer liga 32. kolo
Manester siti – Kristal Palas 5:2 (2:2) De Brujne 33, Marmuš 36, Kovačić 47, Mekati 56, O’Rajli 79 – Eze 8, Ričardson 21 Brajton – Lester 2:2 Pedro 31, 55 - Mavididi 38, Okoli 74 Notingem Forest – Everton 0:1 Dukure 90+4 Sautempton – Aston Vila 0:3 (0:3) Votkins 73, Malen 79, Mekgin 90+4 Arsenal – Brentford 1:1 (0:0) Parti 61 – Visa 74
Nedelja:
15:00 Čelsi – Ipsvič 15:00 Liverpul – Vest Hem 15:00 Vulverhempton – Totenhem 17:30 Njukasl – Mančester junajted
Crvena zvezda obavestila je sve mališane koji poseduju "Super Zvezdaš" kartice da će utakmicu protiv Mladosti moći da prate sa istočne tribine stadiona "Rajko Mitić", a ulaz je specijalno obeležen.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Menadžer Arsenala Mikel Arteta rekao je da je malo verovatno da će njegovi fudbaleri ove sezone osvojiti titulu u Premijer ligi, posle remija protiv Brentforda.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar