Skeptičan je oko zajedničke kandidature balkanskih zemalja.
Predsednik Evropske fudbalske federacije (UEFA) Aleksander Čeferin gostovao je na Weekend Media Festivalu u Rovinju. To je protekli vikend ponovno bilo mesto okupljanja vodećih regionalnih stručnjakinja i stručnjaka iz sveta medija, komunikacije i biznisa.
Čeferin je, između ostalog, predstavio nove modalitete Lige šampiona, odnosno objasnio zbog čega je UEFA objavila spot u kojem šef Evropske fudbalske federacije sa Zlatanom Ibrahimovićem gledaocima objašnjava novi format tog takmiščenja.
Slovenac na čelu UEFA je rekao da je UEFA, kao pomalo birokratska organizacija, htela da napravi malo drugačiju, delom i sarkastičnu promociju, kojom su hteli da se našale i na svoj račun.
Čeferin je govorio i o svojoj karijeri, o tome kako je on, kao pravnik iz Slovenije, uspeo da se popne na sam krov jedne od najuticajnijih sportskih federacija sveta.
"Infrastruktura vam je katastrofa"
Simon Dael / Shutterstock Editorial / Profimedia
Nakon uspešnih nastupa hrvatske reprezentacije na nekoliko velikih turnira u poslednje vreme, Čeferina je jedan posetilac panela pitao šta misli o ideji da se Hrvatska takmiči za pravo domaćinstva.
Na to je šef UEFA samo kratko odgovorio "infrastruktura vam je katastrofa".
Čeferin je dodao i da je UEFA "progledala kroz prste Dinamu u Ligi šampiona", misleći pritom na loše stanje u kojem se nalazi stadion u Maksimiru.
"Ali naši ste, šta da radimo", dodao je u šali slovenački sportski zvaničnik.
Kakve su šanse da se nekoliko zemalja u regiji zajedno kandidira za organizaciju Europskog prvenstva? I zašto je oko toga skeptičan? Šta misli o organizaciji EURO 2024 u Njemačkoj?
Nakon panela, ekipa DW pitala je Čeferina šta misli o ideji da nekoliko zemalja u regionu udruži snage i zajedno se takmiče oko organizacije Evropskog prvenstva?
Osim dobre infrastrukture, desetak modernih i funkcionalnih stadiona, saobraćajne povezanosti, hotelskih kapaciteta, potrebna su i znatna finansijska sredstva za "zatvaranje" organizacionog paketa jednog takvog događaja – a to nijedna zemlja u regionu u ovom trenutku nije u stanju sama da napravi.
"Mislim da je za sada teško to komentarisati, jer je infrastruktura daleko od dobre. Ja kao predsednik UEFA ne mogu nikoga formalno da podržim. U principu je više kandidata, pa se o tome glasa", odgovorio je Čeferin.
Nemačka je možda na duži rok poslednja zemlja domaćin koja je sama ugostila najbolje ekipe Evrope.
Naime, idući EURO 2028 zajednički organiziraju Engleska, Severna Irska, Škotska, Velks i Republika Irska.
EURO 2032 bi trebalo da ugoste Italija i Turska.
"Mogu reći da je Nemačka, zajedno sa nama, fantastično organizovala EURO 2024. To je sigurno bio najbolji EURO do sada, i to je težak izazov Ujedinjenom Kraljevstvu, koje će organizovati sledeće Evropsko prvenstvo", rekao je Čeferin za DW.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Srpski fudbaler Dimitrije Kamenović završava petogodišnju epizodu u Laciju i seli se u Hrvatsku, gde će nastaviti karijeru u dresu Lokomotive iz Zagreba.
Povodom brojnih spekulacija koje su se pojavile u javnosti nakon sastanka Edina Džeka sa predstavnicima FK Željezničar, oglasio se Jasmin Ligata, PR kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Nakon što su navijači Željezničara proteklih dana na društvenim mrežama pokrenuli inicijativu za povratak Edina Džeka, predsednik Upravnog odbora kluba, Nijaz Brković, sastao se u petak sa napadačem u Zagrebu.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 26
Pogledaj komentare Pošalji komentar