Fudbal 25

13.9.2024.

22:05

Hajduk nokautirao Dinamo na "Maksimiru" – derbi više puta prekidan VIDEO

U najvećem derbiju hrvatskog fudbala, splitski Hajduk je u Zagrebu savladao najvećeg rivala Dinamo rezultatom 1:0 (0:0).

Profimedia/CROPIX Zagreb Croatia

Okršaj na stadionu "Maksimir" rešen je u 70. minutu kada je Marko Livaja pogodio mrežu "modrih" posle prelepog dodavanja Dominika Prpića.

Prethodno, gledali smo vrlo izjednačen okršaj ljutih protivnika, bez mnogo šansi, pogotovo u prvom poluvremenu. Mnogo uzbudljivije je bilo na startu drugog dela.

Na jednoj strani je zapretio Filip Krovinović, ali mu je Ivan Nevistić odbranio udarac u 47. minutu.

Na drugoj je, 20 minuta kasnije, Sandro Kulenović glavom gađao tik pored leve stative.

I onda je u 70. minutu Livaja efektno pogodio za veliku radost splitskih "bilih".

Dinamo je u finišu još jače napao i u 76. minutu imao čist zicer, ali je Marko Rog šutirao preko gola iz situacije "jedan na jedan" sa golmanom.

"Vječni" derbi je nekoliko puta bio prekidan zbog ubacivanja baklji sa tribina u teren. U 82. minutu je nekoliko baklji doletelo skoro do centra igrališta.

Zbog toga je meč bio prekinut na sedam minuta, a sudija je odredio nadoknadu od čak 13 minuta.

U 94. je Ismael Dialo dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom, ali ni to nije bilo dovoljno domaćinu da izbegne težak poraz.

Do kraja se tim Đenara Gatuza odbranio, slavio na "Maksimiru" i preuzeo prvo mesto na tabeli upravo od Dinama.

Sada Splićani imaju 14 bodova, a Zagrepčani jedan manje posle šest odigranih kola.