Milan insistira na prvom, a Inter na drugom imenu, baš kao što su uporni da se od njega distanciraju – i odsele.
Već godinama "rosoneri" i "nerazuri" pokušavaju da okončaju višedecenijsko "deljenje" stadiona, ali jedno je sigurno – ovaj kultni ostaje.
Iz Milana za B92.sport – Milan Tomić
Čak i u slučaju da ga Inter i Milan, kada naprave svoje stadione, napuste, "San Siro" će ostati jer je tokom gotovo 70 godina praktično postao kulturno dobro.
Fudbaleri Crvene zvezde odradili su trening na San Siru.
Za pravljenje "San Sira", koji je naziv dobio po staroj crkvi "San Siro alla Vepra", agitovao je Pjero Pireli, sin osnivača kompanije za proizvodnju guma.
On je tada bio predsednik Milana, a interesantno, ova kompanija je kasnije bila glavni sponzor – Intera.
Izvor: B92.sport/MT
Prvobitni stadion, građen od avgusta 1926. do septembra 1926, otvoren je utakmicom gradskih rivala i pobedom Intera od 6:3.
Inter je sve do 1947. igrao na "Čivika Areni", pre nego što su dva kluba počela da zajedno koriste "San Siro".
Ukupna cena izgradne bila je dva miliona lira, a kapacitet između 35 i 40 hiljada gledalaca.
Prvo proširenje usledilo je tridesetih godina, glavne tribine su produžene, a sve četiri su povezane, pre nego što je 1939. otvoren utakmicom između Italije i Engleske.
Tvrdili su da ima kapacitet od 150.000 ljudi, iako je on stvarno bio negde oko 60.000.
Nakon Drugog svetskog rata, tokom pedesetih, stadion "San Siro" je napravio iskorak ka strukturi kakvu danas poznajemo.
Izgrađen je drugi prsten stadiona, baš kao i impozantna betonska konstrukcija.
Tako su projektovane i čuvene spiralne rampe koje okružuju stadion, građene 500 dana od strane 300 radnika.
Novo otvaranje upriličeno je mečom između Italije i Brazila, koju su "azuri" dobili sa 3:0.
Kandidatura Italije za organizaciju Mundijala 1990. značila je nove radove na milanskom stadionu, te dalji rad na proširenju kako bi se i kapacitet uvećao.
Podizanje trećeg nivoa, koji ima nagib od 37° skoro bez premca u Evropi, na još većoj visini, moralo je da se izgradi i 11 cilindričnih tornjeva.
Takođe, iskorišćena je i prilika za izgradnju krova iznad tribina. I u ovom slučaju na stadionu su tokom radova igrane utakmice najnormalnije.
Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Nemca Aleksandra Zvereva 7:6 (8:6) na egzibicionom meču u Melburnu uoči starta prvog grend slem turnira sezone, Australijan opena.
Bivši fudbaler Crvene zvezde, a sada igrač Njujorka Jovan Mijatović učestvovao je u saobraćajnoj nesreći u subotu uveče oko 20 časova i 10 minuta u Ulici majora Zorana Radosavljevića. Sada se tim povodom oglasilo i Tužilaštvo.
Evropska kuća fudbala (UEFA) odlučila je da kultnom stadionu "San Siro", domu fudblaera Milana i Intera, oduzme domaćinstvo finala Lige šampiona 2027. godine.
To što Endi Mari nema titulu Australijan opena ravno je čudu. Doduše, jasan krivac za to je Novak Đoković, ali opet... Da je Endi zaslužio da barem jednom podigne trofej u Melburnu -- jeste.
Tesla je predstavio redizajnirani Model Y za kineska i druga azijsko-pacifička tržišta, što je prvo značajno ažuriranje SUV-a od njegovog lansiranja 2020. godine.
Sudija u Brazilu je kaznio Apple i Google zbog distribucije, u svojim prodavnicama aplikacija, aplikacije po imenu FaceApp, zbog kršenja privatnosti korisnika.
Obelodanjeni su razvojni budžeti koje je ikada otkrio neki popularni developer igara, zakopani u sudskom podnesku, zajedno sa ažuriranim podacima o prodaji.
Prema statistikama, Ilon Mask je veoma dobar igrač kada je u pitanju Diablo 4, a nedavno mu je odlično krenulo i sa Path of Exile 2. Međutim, stvari možda nisu onakve kako izgledaju.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar