Sebastijan Henes, trener Štutgarta, govorio je na konfernciji za medije posle poraza njegovog tima protiv Crvene zvezde (5:1) u meču petog kola Lige šampiona.
Nemački stručnjak nije krio nezadovoljstvo posle utakmice.
"Prvi gol nam je dao lažnu sigurnost. Nismo imali kontrolu nad utakmicom. Nismo pronašli ritam. Kod gubitaka lopti nismo bili dobro pozicionirani. To se rano prepoznalo. Posledica toga je bilo izjendačenje. Zvezdino vođstvo je takođe bilo nepotrebno. To su situacije koje želiš da izbegneš. Imali smo utisak na poluvremenu da imamo energiju da izvršimo pritisak. Onda je relativno brzo bila kontra. Nismo dobro stajali na terenu, nismo dobro pratili igrače. Nismo bili precizni napred, kao što je to potrebno protiv ekipe kao što je Zvezda. Ljut sam i besan zbog prilike koju smo danas imali. Doveli smo sebe u ovu poziciju. Sigurno nećemo tražiti alibi za ovakav nastup. Svakako imamo dodatne prilike. Ovakve nastupe ne smemo da ponovimo. Za dve nedelje ćemo morati da nastupimo na drugačiji način", rekao je Henes u uvodnoj reči.
Silas je postigao jedan od pet golova, da li se kaje što ga je pustio na pozajmicu?
"Pre utakmice sam rekao. Ovu odluku nismo doneli juče. To da može da odigra dobro smo svakako znali. Čestitam mu na odigranoj utakmici. To moramo da prihvatimo tako kako jeste. Zasluženo smo izgubili", dodaje Henes.
Sofascore
Nije mogao da izdvoji konkretnu stvar koja je kumovala porazu.
"Ne mogu da kažem da je razlog to i to. Nisam upoznat sa statistikom, ali je delovalo da nismo mogli da se izborimo ni u odbrani ni u napadu. Možda je to bio prvi gol koji nas je poremetio. Možda smo pomislili da ne možemo da pokažemo ono što zapravo možemo. To je bio i moj utisak, da je nešto nedostajalo. Već rano u utakmici. Ne znam da li smo posle prvog gola pogrešno procenili situaciju. U utakmici Lige šampiona je to fatalno. Poznato nam je kako mogu da teku fudbalske utakmice. Ljuti smo zbog načina kako smo igrali."
Kako oporaviti tim?
"Mora to brzo da ide. U subotu imamo bitnu utakmicu u Bundesligi. Moramo brzo da zaboravimo ovu utakmicu. Kako ćemo to uraditi? Razgovaraću sa timom. I kod pobede i kod poraza je važno da dobro analiziramo. Što se tiče večerašnje utakmice, može da se desi kao i večeras, ali idemo dalje. Nije poenta da se mnogo ljutim na igrače. Moramo da budemo iskreni jedni prema drugima. Samo tako možemo da nađemo rešenje", zaključio je Henes.
Najnovije ažuriranje tržišnih vrednosti u fudbalskom prvenstvu Saudijske Arabije donelo je značajna pomeranja za ukupno 474 fudbalera, a u fokusu javnosti našle su se promene kod bivših zvezda evropskog fudbala.
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola odgovorio je sarkastično na pisanja pojedinih medija da će uskoro napustiti "građane" i rekao da će otići iz kluba kada bude imao 75 ili 76 godina.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Trener omladinske selekcije Crvene zvezde Nenad Milijaš rekao je da je njegova ekipa u Ostravi ostvarila povoljan rezultat protiv Banjika i da očekuje pobedu u revanšu drugog kola fudbalske Lige šampiona za mlade.
Najnovije ažuriranje tržišnih vrednosti u fudbalskom prvenstvu Saudijske Arabije donelo je značajna pomeranja za ukupno 474 fudbalera, a u fokusu javnosti našle su se promene kod bivših zvezda evropskog fudbala.
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola odgovorio je sarkastično na pisanja pojedinih medija da će uskoro napustiti "građane" i rekao da će otići iz kluba kada bude imao 75 ili 76 godina.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar