Belić mučio Totenhem – "hladan tuš", pa sreća za Simića u 90' VIDEO

Kompletirano je drugo kolo Lige Evrope, a u večernjem terminu nije bilo puno srpskih internacionalaca.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Konkretno, samo dvojica su bili na terenu, a još dvojica su celo veče proveli na klupama.

Kristijan Belić je sa svojim AZ Alkmarom gostovao Totenhemu i na kraju je poražen "samo" sa 1:0 (0:0).

Srpski vezista je u igri bio samo u prvom poluvremenu, ali tada njegov tim nije primio gol.

Tek u nastavku je favorizovani premijerligaš uspeo da prelomi meč, i to iz penala koji je uspešno u 52. minutu izveo Brazilac Rišarlison.

AZ je u nastavku bio ofanzivniji, iako je od 85. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Volfea, ali nije uspeo da izjednači.

Jan-Karlo Simić je odigrao ceo meč za Anderleht protiv Ludogoreca i slavio je trijumf rezultatom 2:0 (0:0).

Ali, bilo je baš dramatično na "Loto parku" u Briselu. Gosti iz Razgrada su od 30. minuta igrači sa igračem manje, jer je Kajo Vidal dobio direktan crveni karton.

To je Anderleht uspeo da materijalizuje u 67. minutu golom Edozija, ali je Ludogorec u 90. došao do gola sa desetoricom.

Ipak, VAR je poništio gol Rvana Seka zbog ofsajda, a samo par minuta kasnije, u nadoknadi, Drejer je stavio tačku na trijumf Simićevog tima.

Atletik Bilbao je "minimalcem" 1:0 (1:0) savladao Slaviju Prag na svom "San Mamesu".

Jedini gol postigao je Niko Vilijams u 33. minutu za drugi trijumf Baska u Ligi Evrope.

Istim rezultatom je i Bešiktaš šokirao Olimpik u Lionu, budući da je tim Nemanje Matića bio favorit.

Ali, pogotkom Fernandeša u 71. minutu su crno-beli odneli sva tri boda na Bosfor.

Marko Grujić je sa klupe gledao trijumf svog Porta nad Hofenhajmom rezultatom 2:0 (1:0).

Portugaska ekipa je povela u nadoknadi prvog poluvremena golom Đaloa, a tačku je stavio Samu Omurodijon u 75.

Olimpijakos je, takođe sa 1:0, u gostima slavio protiv Malmea.

Jedini pogodak za crveno-bele iz Pireja dao je (a ko drugi) nego El Kabi u 30. minutu.

Isti igrač je u 83. minutu promašio penal, ali to nije koštalo Grke krajnjeg trijumfa.

Najubedljiviju pobedu večeri ostvario je Rendžers koji je deklasirao FCSB sa 4:0.

Redom su za "policajce" pogađali" Lorens u 10. minutu, Černi u 31. i 55. te Igamane u 72.