LK: Čelsi slavio u Atini pored srpskog dvojca, preokret Fiorentine u Švajcarskoj VIDEO

Oni su kao gosti u 2. kolu slavili protiv Panatinaikosa u Atini, 4:1 (1:0).

Izabranici trenera Enca Mareske su tako ostvarili i drugi trijumf posle kojeg se nalaze na čelu  tabele.

Treba reći da je ovo bio susret u kojem su u ekipi Panatinaikosa nastupili srpski inernacionalci, Filip Mladenović i Nemanja Maksimović.

Mladenović je zamenjen u 60. minutu, dok je Maksimović odigrao svih 90 minuta.

Čelsi je, kao što rezultat govori bio mnogo bolji, a većinu posla odradili su u drugom delu.

"Plavci" su poveli u 22. minutu kada je Žoao Feliks na asistenciju Mikaila Mudrika pogodio mrežu za 0:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Samo što je krenuo drugi deo, Mudrik se u 49. minutu upisao u strelce, da bi šest minuta kasnije sve bilo rešeno kada je Feliks, uz malo sreće, pošto je lopta promenila smer, postigao svoj drugi gol na meču za 0:3.

Gosti su dobili i penal posle igranja rukom od strane Danijela Mancanija u 59. minutu, a siguran sa bele tačke bio je Kristijan Nkunku.

Uspeo je Panatinaikos da smanji na 1:4 u 69. minutu, a strelac je bio Fakundo Pelistri.

Veoma uzbudljivo bilo je i na meču Sent Galena i Fiorentine, a slavili su Italijani sa 4:2.

Mambimbi je u 23. minutu doneo vođstvo Švajcarcima, da bi u nastavku usledio potpuni preokret.

Golovima Martinesa Kvarte u 50. i Džonatana Ikonea u 54. minutu, "viola" je povela sa 2:1, da bi na 2:2 izjednačio Lukas Gortler u 62. minutu.

Ipak, pobedu Fiorentini doneo je drugim golom Ikone u 69. minutu, a potvrdio je u četvrtom minutu nadoknade Robin Gosens.