Fudbaleri TSC-a doživeli su i drugi poraz ove sezone u Ligi konferencija.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Starsport

TSC - Legija 0:3 (0:1)

Stadion: u Bačkoj Topoli. Kapacitet: 4.500. Sudija: J. Vajnberger (Austrija). Strelci: kapustka 11, Lukinjaš 47, Hodina 62. minut.

Na svom terenu poraženi su ubedljivo od Legije iz Varšave, 0:3 (0:1).

Očekivalo se više od TSC-a, imali su domaći teren i podršku sa tribina, ali Legija je bila bolja u svim segmentima.

U sedmom minutu Japanac Morišita je najavio vođstvo gostiju, tada je pored Capana šutirao neprecizno.

Ipak, četiri minuta kasnije, dobar napad ekipe iz Varšave po levoj strani rezultirao je pogotkom.

Lopta je u kaznenom prostoru došla do Bartoša Kapuske koji nije mogao da promaši - 0:1.

Jedino ozbiljnije što je TSC uradio u prvom delu bio je udarac Pantovića sa nekih 18 metara, kada je za malo bio neprecizan.

Pokušao je i Jovanović u 26. minutu, ali bez uspeha, da bi Legija imala još dve dobre prilike sa uveća vođstvo.

TSC: Ilić, Capan, Stevanović, Krstić, St. Jovanović, Pejić (60. Đakovac), Banjac (73. Šoš), Radin, Stanić (87. Lazetić), Ćirković (87. Milosavljević), Pantović (60' Sa.Jovanović).

LEGIJA: Tobijaš, Všolek, Pankov (46. Žulkovski), Kapuadi, Vinagre, Kapustka, Agustinjak (68. Čelaka), Morišita (80. Gonkalveš), Hodina, Gual (68. Pekhart), Lukinjas (68. Alfarela).

Prvu u 33. kada je Krstić reagovao u poslednji čas,  potom tri minuta kasnije kada je Lukinjas pokušao iskosa sa leve strane, ali nije pogodio.

Gosti su u drugo poluvreme ušli bez Radovana Pankova, koji je u finišu prvog dela dobio nezgodan udarac, zamenio ga je Jan Žalkovski.

I čim je krenuo drugi deo, Legija je duplirala prednost posle prve prave prilike.

Posle odbitka u 47. minutu, odlično je reagovao Lukinjas, ništa nije mogao Ilić, 0:2.

Sve je bilo jasno kada su igrači ekipe iz Varšave postigli i treći gol i to u 62. minutu.

Opet brza akcija po levoj strani, loptu je na drugoj stativi sačekao Hodina i lako zatresao mrežu ekipe iz Bačke Topole.

Sve je tada bilo rešeno, pokušao je Jovan Damjanović izmenama da trgne ekipu, ali bez uspeha, Legija je rutinski privela meč kraju i došla do nova tri boda.

Od 18.45:
Vikingur Rejkjavik - Serkl Briž 3:1 (1:1)

Standings provided by Sofascore

Sve detalje sa ovog susreta mogli ste da pratite uz LIVE BLOG B92.Sport.

90+4 Kraj meča!

Legija je pobedila ekipu TSC-a u bačkoj Topoli sa 3:0 (1:0).

Zaslužen trijumf Poljaka, bili su bolji.

22:48

90+2' Obrukao se Đakovac

Najbolja prilika za TSC.

Ifet Đakovac je bio u prilici, šutirao je neometan sa nekih 15 metara, ali visoko preko gola.

22:46

Još četiri minuta

Arbitar iz Austrije pokazuje da će se igrati četiri minuta nadoknade.

22:44

87' Poslednje izmene

Nove dve izmene u TSC-u.

Izašli su Stanić i Ćirković, a u igri su Lazetić i Milosavljević.

22:43

87' Kapustka preti

Udarac Kapustke, strelca vodećeg gola.

Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, za malo preko gola.

22:41

Starsport

22:38

83' Šansa za Ćirkovića

Konačno dobra akcija domaće ekipe.

Lopta je došla do Ćirkovića, šutirao je sa 20 metara, ali je Kacper Tobijaš odbranio taj udarac.

22:34

80' Izašao Japanac

Izmena u timu Legije, teren je napustio Japanac morišita, a ušao je Gonkalveš.

22:31

75' Pekhart u prilici

Nova akcija gostiju, pred golom je bio Pekhart, ali je odbrana TSC-a reagovala u poslednji čas.

Slaba partija domaćina ive večeri, rezultat sve govori.