Fudbal 0

24.10.2024.

20:42

Lazetić opet pao u Humskoj, Živković i Marković podelili bodove

Makabi iz Tel Aviva, koji sa klupe predvodi Žarko Lazetić, poražen je u Humskoj od Sosijedada (2:1).

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Starsport

Izraelski tim je upisao i treći poraz u Ligi Evrope, dok su Baskijci zabeležili prvu pobedu u takmičenju.

Sosijedad je poveo preko Pačeka u 19. minutu, da bi u 60. minutu, Sadiku, bivšem igraču Partizana, gol bio poništen zbog ofsajda.

Alguasilov tim je prednost duplirao u 64. minutu, da bi jedini gol za Makabi postigao Turgeman u 82. minutu.

Inače, ceo meč za "domaće" odigrao je Nemanja Stojić, a Makabi je u finišu, u 88. minutu, ostao bez Davide.

PAOK je izbegao poraz u Solunu protiv Plzenja, vrativši se sa 0:2 do 2:2.

Havel u 31. i Vidra u 39. minutu najavili su trijumf gostiju, međutim, PAOK, za koji je čitav meč odigrao Andrija Živković, preko Tisudalija u 84. smanjuje, a onda u trećem minutu nadoknade stiže do izjednačenja preko Babe.

Ne treba zaboraviti da je za goste svih 90 minuta odigrao Svetozar Marković.

EPA-EFE/ACHILLEAS CHIRAS

Roma, čiji gol brani Mile Svilar, pobedio je kijevski Dinamo rezultatom 1:0, a pobedonosni gol dao je Dovbik iz penala u 23. minutu.

Istim rezultatom (1:0) Ajntraht je slavio protiv RFS-a golom Larsona u 79. minutu.

Ferencvaroš je u Budimpešti slavio protiv Nice (1:0), zahvaljujući autogolu Bombita u 15. minutu.

Mitjilend je golom Dijaoa u 18. minutu pobedio Rojal Union, dok je siguran na gostovanju Karabagu bio tim Ajaksa (3:0).

Redom su pogađali Tejlor u 36, Veghorst u 74. iz penala i Akpom u 77. minutu, a posao im je bio olakšan crvenim kartonom u 15. minutu Romao.