Fudbal 0

23.10.2024.

23:00

Birmančević osetio snagu Sitija – Hvang "osvetio" Zvezdu VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija "petardom" su ispratili Spartu u Prag i srpskog reprezentativca Veljka Birmančevića – 5:0 (1:0).

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Birmančević je bio starter na "Etihadu" i, žargonski", iz prvog reda je gledao snagu četvorostrukog uzastopnog šampiona Engleske. Na terenu je bio do 74. minuta.

Siti je poveo vrlo rano, već u petom minutu kada je Fil Foden pogodio za vođstvo "građana".

Sparta je uspela da se konsoliduje i da izdrži celo prvo poluvreme sa minimalnim zaostatkom, ali samo do 58. minuta.

Tada je Erling Haland postigao svoj prvi pogodak, da bi šest minuta kasnije na 3:0 povisio Džon Stouns.

Haland u 68. minutu dolazi do svog drugog gola, a tačku je u 88. minutu postavio Mateus Nunjes iz penala za "petardu" Sitija.

Liverpul je imao mnogo teži zadatak na gostovanju Lajpcigu, ali ga je rešio "minimalcem" – 1:0 (1:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Darvin Nunjes u 27. minutu na asistenciju Mohameda Salaha.

Bio je ovo meč u kom se Dominik Soboslaj vratio na "Red Bul arenu", gde je dobio srdačan doček.

Jedno od većih iznenađenja večeri je priredio Fejenord koji je u gostima savladao Benfiku rezultatom 3:1 (2:0).

Bivši fudbaler Crvene zvezde In-Bom Hvang je odigrao ceo meč za tim iz Roterdama, bio veoma dobar i tako je priredio malu "osvetu" lisabonskim "orlovima" koji su savladali crveno-bele na startu Lige šampiona.

Fejenord je poveo u 12. minutu golom Uede, kome je poništen pogodak u 25.

Ipak, Milambo u 33. minutu duplira vođstvo gostiju i, praktično, rešava meč.

Benfika je napadala tokom cele utakmice, ali nije koristila svoje šanse.

Zaostatak je smanjila u 66. minutu golom Akturkoglua, ali više od toga nije mogla.

Tačku na trijumf Fejenorda stavio je Milambo svojim drugim golom u 92. minutu za krajnjih 1:3.