Fudbal 28

23.10.2024.

22:53

Nek se Liga šampiona pazi, Dinamo gazi – prva pobeda Hrvata! VIDEO

Fudbaleri Dinamo Zagreba ostvarili su prvu pobedu u Ligi šampiona, savladavši Salcburg na gostovanju rezultatom 2:0.

Profimedia

Dinamo je osvojio četvrti bod u novoj sezoni Lige šampiona, nakon poraza od Bajerna (2:9) i remija sa Monakom (2:2).

Salzburg je, sa druge strane, nastavio da razočarava, te je upisao i treći poraz i nalazi se na začelju tabele, gde je i Crvena zvezda.

Nije u ovoj utakmici viđeno puno šansi zbog rezervisanosti obe ekipe, pa je na kraju bilo tek nekoliko udaraca u okvir gola.

U prvom pouvremenu Salcburg je bio nešto konkretniji, bilo je i govora o penalu za taj tim, ali na kraju se na pauzu otišlo sa 0:0.

Međutim, za razliku od prvog poluvremena, u drugom se nije dugo čekalo na gol, koji je pao već u 49. minutu.

Lopta je uz mnogo sreće prošla dva igrača Salcburga, nekako se izodbijala do igrača Dinama, koji su fenomenalnim dodavanjima u dva pasa, i uz savršeno precizan šut Kulenovića, došli do prednosti.

Nije bila tajna da je od tog trenutka domaćinu pošto-poto bio potreban gol, ali jednostavno nisu imali rešenja i nisu stvarali šanse.

Situacija je izloše postala užasna u 66. minutu, kada je Šlager dobio direktan crveni karton, pa se pobednik više nije dovodio u pitanje.

A, onda je u 84. minutu "sevnula" kontra gostiju, pa je ponovo viđena sjajna timska akcija.

Ovog puta kombinovali su Ristovski i Petković, da bi drugopomenuti odličnim udarcem sa ivice šesnanesterca poslao loptu u mrežu za 0.2.

U četvtom kolu Lige šampiona, Dinamo 5. novembra gostuje Slovanu u Bratislavi, dok Salcburg dan kasnije ide na megdan Fejenordu.