Fudbal 14

23.10.2024.

20:40

Samardžić nije pomogao Atalanti – Leverkuzen zaustavljen u Brestu

U prve dve utakmice današnjeg programa u Ligi šampiona, videli smo dva neočekivana remija.

Tanjug/Spada/LaPresse via AP

U Bergamu smo videli meč bez golova između Atalante i Seltika, iako smo u većem delu susreta gledali "Viktorije" ispred gola škotskog tima.

Gosti, nenaviknuti da se brane ako imamo u vidu njihov šampionat, ove večeri su to činili kao da im je to uža specijalnost.

Atalanta nije uspevala nikako da probije bedem Seltika, iako je imala pregršt šansi za to, pa i pogođen okvir gola.

Prečku je u 18. minutu uzdrmao Mario Pašalić, a kasnije redom prilike nisu korsitili Davide Zapakosta, Mateo Regeti, Marten de Ron i Šarl de Ketelar.

Kasper Šmajhel je svaki put izlazio iz tih duela kao pobednik i sačuvao potencijalno bitan bod timu iz Glazgova.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić ušao je u igru u 59. minutu, ali nije uspeo da promeni stanje stvari na terenu, kao ni na semaforu.

Drugi srpski internacionalac iz redova Atalante, mladi Vanja Vlahović, ceo meč je presedeo na klupi.

U isto vreme Brest je dočekao Bajer Leverkuzen i takođe smo videli podelu bodova, ali sa po jednim golom na obe strane – 1:1 (1:1).

"Farmaceuti" su bili favoriti i počeli su tako što su opravdavali tu ulogu golom u 24. minutu.

Loše je odbrana Bresta otklonila opasnost, a Jonas Hofman vrlo lepo "podvalio" loptu za Florijana Virca koji situacije jedan na jedan sa golmanom gotovo uvek pretvara u pogodak.

Bio je to njegov treći gol u trećoj utakmici u Ligi šampiona, a ukupno sedmi ove sezone.

Ali, Brest se nije predao. Naprotiv. U 39. minutu je Pjer Les-Melu na prelep način pogodio iz voleja sa nekih 18 metara i tako poravnao rezultat.

Iako se u drugom poluvremenu očekivala mnogo veća ofanziva "farmaceuta", Brest se nije dao i potpuno je parirao bundesligašu. Čak i pretio u nekoliko navrata da dođe do potpunog preokreta.

Sama završnica, pak, pripala je Bajeru koji je u dva navrata tražio penal. Nije ga dobio, zbog čega se poslovično miran Ćabi Alonso u jednom momentu baš iznervirao.

Brest je u dramatičnom finišu ostao neporažen u Ligi šampiona. Ima sedam bodova iz tri utakmice, čemu se malo ko nadao.

Isti učinak ima i Bajer Leverkuzen, ali je on taj koji je ove večeri napravio kiks.

To je sve u prvom terminu Lige šampiona

Praćenje preostalih sedam utakmica 3. kola nastavljamo u posebnom Live blogu B92.sport.

20:48

20:46

20:44

20:40

Gotovo je i u Francuskoj

Brest je ostao neporažen u Ligi šampiona.

Ima sedam bodova iz tri utakmice, čemu se malo ko nadao.

Isti učinak ima i Bajer Leverkuzen.

20:38

Gotovo je u Bergamu

Seltik je odoleo Atalanti i odneo kući vredan bod.

Loše veče za tim iz Bergama i Lazara Samardžića.

20:37

90+5' Velika šansa za Virca!

Ali, vrlo vrlo loš udarac...

20:35

90+2' Samardžić izveo slobodan udarac, pa je fauliran

Vrlo loše je šutirao srpski reprezentativac, ali je posle odbitka fauliran i imaće "popravni".

20:34

90+1' Ipak ništa od penala za Leverkuzen