22:54

Arsenal jedva protiv Šahtjora – Sporting i Aston Vila sigurni, prvenac Đirone u LŠ

Fudbaleri Arsenala uz dosta problema su došli do svoje druge pobede u Ligi šampiona.

Profimedia

"Tobžije" su na Emirejtsu sa 1:0 bili bolji od Šahtjora i to posle autogola Dmitra Rižnika u 29. minutu.

Arsenal posle ove pobede će posle tri kola zauzeti šesto mesto sa sedam bodova, dok je Šahtjor ostao na jednom.

Jeste Arsenal bio bolji tim u prvom delu meča, čak osam šuteva su uputili igrači Mikela Artete i stvarno nas čudi to što su sa svega jednim golom prednosti otišli na veliku pauzu.

Moramo pohvaliti igrače Šahtjora, gde su imali i veći posed lopte i često bili opasniji po gol. Međutim na kraju je mreža Davida Raje ostala netaknuta.

Definitivno da je ekipi Arsenala falila energija, možda i malo više želje, deluje da nisu u dobrom ritmu, i da je i neuspeh u poslednjoj utakmici Premijer lige protiv Bormuta uticala na sigurnost.

Na kraju Arsenal je u drugom delu meča imao i penal, ali najstrožu kaznu u gol nije pretvorio Trosar, pa se tako golman Riznik malo vratio ekipi za autogol u prvom delu meča.

Arsenal u sledećem kolu će gostovari Interu, dok Šahtjor igra protiv Jang Bojsa.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

I drugi tim iz Premijer lige je uspeo da dođe do pobede.

Ekipa Aston Vile je na svom terenu sa 2:0 savladala Bolonju, koja je i na drugom gostovanju u Engleskoj upisala poraz.

Strelaci za tim Unaija Emerija su bili Mekgin u 55. minutu i neverovatni Džon Duran u 64. minutu meča.

Vila u sledećem kolu će gostovati u Brižu, dok Bolonja kod kuće čeka Monako.

Aston Vila je trenutno na prvom mestu, jer posle tri kola ima isto toliko pobeda.

Đirona je upisala svoj prvi istorijski trijumf u Ligi šampiona. Oni sa na svom terenu bili bolji od još jednom debitanta ekipe Slovana.

Ovaj prvenac Đironi su doneli Gutijeres i Haunpe čijim golovima je ovaj tim iz La Lige stigao do prve pobede.

Slovan i posle tri kola i dalje  ne zna za trijumf.

U sledećem kolu Đirona gostuje PSV, a Slovan će na svom terenu dočekatu Dinamo Zagreb.

Sporting je opravdao ulogu favorita na meču protiv šampiona Austrije ekipe Šturma. Lisabonski tim je u Gracu slavio sa 2:0.

Santos i Đekereš su bili strelci na ovom meču za Sporting koji je tako stigao do sedmog boda, dok je Šturm i dalje na nuli.

Sporting u sledećem kolu očekuje težak posao, jer će ugostiti Mančester siti, a Šturm će put Dortmunda.