Fudbal 2

22.10.2024.

22:57

Zvezdo, PSV nije za šalu – Holanđani iznenadili PSŽ!

Fudbaleri Pari Sen Žermena i PSV-a remizirali su rezultatom 1:1 u trećem kolu Lige šampiona.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

PSV je drugi put u nizu remizirao i osvojio drugi bod u novoj sezoni Lige šampiona, dok je PSŽ ostao na četiri osvojena boda.

Podsetimo, holandski tim jedan je od rivala jedinog srpskog predstavnika u LŠ Crvene zvezde, a taj duel biće odigran u Beogradu 21. januara 2025. godine.

Pravo je čudo kako PSŽ nije poveo na ovoj utakmici, pa čak i imao nekoliko golova prednosti u prvih pola sasta.

Ređale su se šanse za Barkolu, Lija i Dembelea, ali lopta jednostavno nije htela u gol.

I, kako to obično biva, usledila je kazna. Već u 34. minutu zatresla se mreža domaćina, a strelac je bio Noa Lang.

Nastavili su Parižani da dominiraju i stvaraju šanse, ali i dalje nikako nisu uspevali da dođu do gola.

Ipak, sreća ih je pogledala u 55. minutu, kada je udarac Hakimija iz daljine prošao kroz noge Benitesu za 1:1.

Zapretio je u par navrata i PSV, ali je PSŽ nastavio da bude dominantan i nakon izjednačenja.

Bilo je još velikih šansi, posebno u završnici, a prava drama viđena je u trećem minutu nadoknade kada je sudija dosudio penal za PSŽ zbog faula u kaznenom.

Međutim, reagovao je VAR i ništa od najstrože kazne nije bilo, pa su Holanđani ipak "izvukli" bod iz Pariza.