20:43

Rajnders presudio Brižu na San Siru – Fonseka zaboravio na Pavlovića

Fudbaleri Milana upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Lige šampiona.

Profimedia

"Rosoneri" su na svom terenu bili bolji do ekipe Klub Briža rezultatom 3:1 i tako su ne samo došli do prve pobede, već i do prvih bodova u novom formatu Lige šampiona.

Golove za Milan na ovom meču su postigli Kristijan Pulišić, i u dva navrata Tižani Rejnders, dok je jedini strelac za belgijski tim bio Kirijani Sabe.

Milan u Ligi šampiona će u sledećem kolu gostovati ekipi Real Madrida, dok Briž će na svom stadionu dočekati Aston Vilu.

Neočekivano dobar start ekipe Klub Briža koja je u uvodnih deset minuta imala dve dobre šanse za gol.

U oba navrata je Hristos Colis bio blizu da zatrese mrežu Milana, ali domaći su uspeli da se odbrane.

Nove probleme Milan je imao već u osmom minutu kada je Đoel Ordonjez topovskim udarcem pogodio prečku, a Majk Menjon je samo posmatrao loptu i već je bio savladan.

Kada je Milan preživeo sve ove atake Briža, krenuo je da uspostavlja svoj ritam meča, protiv ekipe it Belgije koja je pokazala da na San Siro nije došla da se brani.

Mučio se Milan, dugo nije uspeo da stvori neku priliku, sve dok Kristijan Pulišić nije zagrejao Minjolea.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

Krenuli su domaći od tog trenutka agresivnije na gol Briža, koji se dobro držao na terenu.

Ali smo onda videli i najlepši trenutak na meču kada je Kristijan Pulišić na sjajan način doveo svoj tim do prednosti.

Amerikanac je savladao Minjolea udarcem direktno iz kornera, i tako postigao sigurno jedan od najlepših golova u novoj sezoni Lige šampiona.

Nije tu bio kraj problema za Briž, jer je posle intervencije VAT glavni sudija meča Feliks Cvajer zbog oštrog starta nad Rajndersom pokazao direktan crveni karton Onjediki.

Nije to omelo goste u drugom delu meča, Hejen je napravio dvostruku promenu na poluvremenu, a upravo je Sabe koji je ušao u igru, pogodio mrežu Milana u 51. minutu i tako svom timu doneo izjednačenje.

Međutim onda na scenu stupa Tižani Rejnders koji je prvo na asistenciju Noe Okafora pogodio vratio Milanu vođstvo, da bi deset minuta kasnije iskoristio dodavanje Čukvuezea i tako potvrdio pobedu svog tima.

Mogla je da se ispiše istorija na San Siru, jer je u igru ušao najmlađi Italijan u Ligi šampiona, Frančesko Kamarda, koji ima 16 godina.

Postigao je Kamarda gol nekoliko trenutaka kasnije, ali je on bio poništen zbog ofsajda.