Torinezi su ostvarili dve pobede na startu – prvo protiv PSV 3:1 kod kuće, a onda 3:2 u gostima kod Lajpciga.
U tom meču je Juve preokrenuo nakon što je domaćin dvaput vodio, a oba puta rezultat je poravnavao naš Dušan Vlahović.
Upravo se njega najviće pribojavaju u redovima Štutgarta, na njihovom prvom gostovanju Juventusu u istoriji.
"On je bik, u pozitivnom smislu, težak igrač za čuvanje. Golgeter kog bi mnogi klubovi želeli u svom timu. Dobar je u prekidima, ima odličnu tehniku i daje mnogo golova. Ali i mi imamo bikove pozadi i radićemo na tome da ga svi zajedno zaustavimo. Volim kada naspram sebe imam dobrog igrača kao što je on, tako da se radujem ovoj utakmici", rekao je golman AleksandarNibel.
"Švabe" su u dosadašnjem delu tekuće sezone daleko od nivoa kojim su prethodne važili za jedno od najprijatnijih iznenađenja u Bundesligi i celoj Evropi.
Štutgart u Torino dolazi posle poraza od 4:0 protiv Bajerna u Minhenu, a pre toga su nanizali četiri remija u svim takmičenjima, uključujujći i 1:1 protiv niželigaša Ulma u prijateljskoj utakmici koja je trebalo da posluži za dizanje samopouzdanja igračima posle serije ne baš dobrih rezultata.
A ta serija počela je posle ubedljivog trijumfa od 5:1 protiv Borusije iz Dortmunda, kada su svi očekivali da Štutgart na krilima te "petarde" zaigra kao prošle sezone.
Međutim, u Ligi šampiona osvojili su bod sa 1:1 protiv Sparte iz Praga, nakon što su u prvom kolu poraženi od Real Madrida 3:1.
Njihov učinak na poslednja tri gostovanja u svim takmičenjima je dva poraza i remi, uz devet primljenih golova, što jasno ukazuje na ozbiljne probleme u odbrani.
Ni istorija im ne ide u prilog, sa samo tri pobede u poslednjih 19 mečeva Lige šampiona (10 poraza i šest remija).
To pokazuje da su daleko od forme potrebne da izazovu favorita kao što je Juventus koji je u seriji 14 utakmica na svom terenu bez poraza.
Tome treba dodati i podužu listu od čak osam prvotimaca na koje trener Sebastijan Henes ne može da računa, pa je jasno da su "crveni" autsajderi u duelu sa "crno-belima".
Robert Levandovski je u poslednjoj godini ugovora, a kako je izvesno da neće doći do nastavke saradnje sa Barselonom, može polako da počne da razmišlja o promeni sredine.
Košarkaši Partizana u sredu, treći put zaredom pred svojim navijačima igraće meč Evrolige, a ovaj put čeka ih duel protiv Virtusa iz Bolonje u 16. kolu (20.30).
Robert Levandovski je u poslednjoj godini ugovora, a kako je izvesno da neće doći do nastavke saradnje sa Barselonom, može polako da počne da razmišlja o promeni sredine.
Košarkaši Partizana u sredu, treći put zaredom pred svojim navijačima igraće meč Evrolige, a ovaj put čeka ih duel protiv Virtusa iz Bolonje u 16. kolu (20.30).
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
U prevodu sa kineskog, ime marke Geely značilo bi otprilike "onaj koji obećava". Nakon što smo vozili Cityray, možemo da kažemo: obećanje je ispunjeno.
Kraj godine je idealan trenutak da sebi malo olakšamo život: manje kablova i čišćenja, više muzike, filmova i vremena sa ljudima koje volimo - zato Anker Srbija novogodišnje sniženje donosi posebne praznične cene na najtraženije proizvode, uz popuste do 50%.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar