Fudbal 0

3.10.2024.

22:59

Tadić doneo bod Feneru, Živković poražen u Solunu – Roma šokirala navijače

Fudbaleri Elfsborga napravili su veliku iznenađenje u drugom kolu Lige Evrope, jer su na svom terenu bili bolji od Rome rezultatom 1:0.

Profimedia

Švedski predstavnik je doveo do prednosti svoj tim preko Mikaela Baidua koji je u 44. minutu sa bele tačke pogodio gol Rome koji je i na ovom meču branio Mile Svilar.

Romi je ovo prvi poraz u sezoni Lige Evrope posle remija na utakmici protiv Atletik Bilbaa na svom terenu. Kao i prvi neuspeh posle dolaska Ivana Jurića na klupi tima iz Rima.

Roma će u sledećem kolu na svom terenu dočekati ekipu Dinama iz Kijeva, dok Elfsborgu sledi gostovanje Galatasaraju.

Nije bilo pobednika na utakmici Tventea i Fenerbahčea koja je okonča rezultatom 1:1.

Dobru igru Holanđana je nagradio Mikel Vlap koji je u 29. minutu meča doneo prednost svom timu, da bi u 71. sada već bivši kapiten Srbije Dušan Tadić golom doneo bod na kraju ekipi iz Istanbula.

Fener tako posle dva kola ima četiri boda, dok Tvente je upisao dva remija na startu Lige Evrope.

Turski tim sada čeka Manćester junajted, a tim iz Enšedea će i sledeći meč igrati na svom terenu protiv Lacija.

Nije Bodo Glimt poražen ni posle drugog kola.

Posle uvodne šokantne pobede nad ekipom Porta na svom terenu, sada su podelili bodove na utakmici protiv Union Sen Žiloe.

Nije bilo golova, iako je belgijski tim zabeležio čak 20 udaraca, ali od kojih su svega dva išla u okvir gola.

Bode je sada na 14. mestu sa četiri boda i u sledečem meču će gostovati Bragi, a Union će prvu pobedu tražiti na gostovanju Midtjilandu.

Iznenađenje u Solunu gde je ekipa FCSB slavila protiv PAOK na Tumbi rezultatom 1:0.

Jedini gol je postigao Danijel Birlingea u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena.

Mnogo nervoze je bilo na terenu, gosti su od 56. minuta igrali sa igračem manje posle drugog žutog kartona koji je dobio Olaru.

Ređali su se potom napadi PAOK-a, u igru je ušao i Andrija Živković, međutim golova nije bilo tako da su crno-beli upisali i drugi poraz posle neuspeha u Istanbulu protiv Galatasaraja.

Sa druge strane FCSB je odlično startovao Ligu Evrope, gde je posle pobede nad RFS slavio i protiv PAOK.

Grci će u sledećem kolu dočekati Viktoriju Plzen,a tim iz Bukurešta gostovaće Rendžersu.