Fudbal 0

3.10.2024.

22:55

Grujićev Porto ispustio Junajted u nadoknadi – Matić se povredio u epskoj pobedi Liona

Kompletirano je drugo kolo Lige Evrope, a u najvećem derbiju Porto i Mančester junajted su remizirali rezultatom 3:3 (2:2) na čuvenom stadionu "Dragao".

Tanjug/AP Photo/Luis Vieira

Ovaj meč mogao bi da bude poslednji za Erika ten Haga, jer Junajted ima samo dva boda posle dva kola Lige šampiona, a ove večeri je ispustio vođstvo od 2:0.

Već u sedmom minutu je pogodio Markus Rašford, da bi isti igrač u 20. asistirao za Rasmusa Hojlunda i velikih 0:2 za "đavole":

Međutim, ni to nije vredelo, jer je samo osam minuta bilo dovoljno da Junajted primi dva gola.

Najpre je Pepe u 27. minutu postigao gol za 1:2, da bi egal doneo Omurodion u 34. I ponovo smo bili na početku.

Porto je u nastavku zaigrao još ofanzivnije i već u 50. minutu se isplatilo, jer je Omurodion pogodio iz penala za potpuni preokret.

Mančester Junajted nakon tog kolapsa nije uspevao da nađe odgovor, a činilo se da je sve bilo gotovo u 81. minutu kada je Bruno Fernandeš dobio drugi žuti karton.

Bio je to njegov drugi meč u nizu na kom je isključen, nakon derbija sa Totenhemom, što mu se nije desilo nikada u karijeri.

Ipak, u 91. minutu se u spasioca pretvorio Hari Megvajer, koji je dao svoj prvi gol ikada u Ligi Evrope.

Bio je najviši posle kornera sa desne strane i doneo konačnih 3:3.

Srpski vezista Marko Grujić je na terenu bio od 77. minuta.

Olimpik iz Liona je bio veoma raspucan ove večeri na "Ajbroksu" u Glazgovu, gde je sa čak 4:1 savladao škotski Rendžers.

Tim Nemanje Matića, koji se povredio u 28. minutu, poveo je u 10. minutu preko Fofane, da bi samo četiri minuta kasnije Lorens poravnao rezultat.

Ipak, onda kreće rapsodija francuskog tima koji je sa dva gola Aleksandra Lakazeta vodio sa 3:1 već do poluvremena.

Tačku na trijumf Liona stavio je Fofana u 55. minutu postavivši konačan rezultat.

Atletik Bilbao je teškom mukom savladao AZ Alkmar, golovima u finišu susreta rezultatom 2:0.

Dugo je tim Kristijana Belića, koji je na terenu bio od 63. minuta, odolevao na "San Mamesu".

A onda je tandem Vilijamsa rešio meč. Niko je asistirao za Injakija Vilijamsa u 72. minutu i tako je Bilbao poveo.

U 85. minutu je tačku stavio Sancet, uz novu asistenciju Nika Vilijamsa, za konačnih 2:0.

Ajntraht je u Istanbulu, u vrućoj atmosferi savladao Bešiktaš sa 3:1 i tako ispravio kiks iz prvog kola kada je istu tu prednost ispustio protiv Viktorije Plzenj.

Tim iz Frankfurta je poveo u 19. minutu golom Marmuša, da bi već u 22. Dina Ebimbe doneo 2:0.

Potom je Ćiro Imobile promašio penal za crno-bele sa Bosfora i propala je prilika da se na taj način vrate u život.

Tačku je stavio Knauf u 82. minutu, da bi utešni pogodak za Bešiktaš postigao Masuaku tek u trećem minutu nadoknade.