Fudbal 7

3.10.2024.

22:51

Istorija u Banjaluci – Borac odoleo Panatinaikosu!

Fudbaleri banjalučkog Borca osvojili su prvi bod u klupskoj istoriji u evropskim takmičenjima.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Armin Durgut

Ovaj tim je odigrao 1:1 sa grčkim Panatinaikosom, u uvodnoj rundi Lige konferencija.

PAO je vodio od 11. minuta golom Anastasiosa Bakasetasa, dok je izjednačenje Borcu u 49. doneo Đorđe Despotović.

Boje grčkog tima branio je i srpski trio – Nemanja Maksimović, Filip Đuričić i Filip Mladenović, koji je upisao i asistenciju.

Borac će naredni meč igrati protiv APOEL-a na Kipru 24. oktobra, dok će istog dana Panatinaikos dočekati Čelsi.

Panatinaikos je znatno bolje započeo susret u Banjaluci i već u 11. minutu Bakasetas je savladao Šiškovskog.

Đuričić je proigrao Mladenovića, ovaj je centrirao, a Bakasetas uputio neodbranjiv udarac.

Nešto kasnije, Šporar je imao još jednu veliku šansu, ali mu je Šiškovski odbranio.

Borac je najbliži golu bio u 26. minutu, kada je Despotovićev pokušaj sa tridesetak metara završio malo pored stative.

Pred pauzu, PAO je pretio tri puta, konsultovan je i VAR zbog potencijalnog penala za goste, međutim, na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za grčkog predstavnika.

Nije mnogo trebalo Borcu da u nastavku stigne do izjednačenja, pošto je Despotović u 49. minutu savladao Drongovskog.

Odlično se ubacio i glavom, na centaršut kapitena Erere, pogodio mrežu gostiju.

Malo je falilo da domaći stignu do potpunog preokreta, ali je Drongovski čudesnom intervencijom iz rašlja izvadio loptu koju je poslao Erera.

Uzvratio je PAO nešto kasnije, a Šporar nije iskoristio novu veliku šansu, koju mu je ovoga puta stvorio Đuričić.

Stativu je uzdrmao i Tete, čiji je volej sa dvadesetak metara dobrano preplašio Šiškovskog i sve na stadionu.

Pokušavali su gosti u finišu da stignu do trijumfa, Joanidis je u nadoknadi imao lepu šansu, ali je Borac odoleo i naposletku stigao do istorijskog boda.

Tok mečeva Lige Evrope i Lige konferencija mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Borac odoleo Panatinaikosu

Banjalučani su osvojili istorijski bod u Evropi (1:1).

22:47

90+1' Sreća!

Joanidis je ciljao glavom, Šiškovski je bespomoćno gledao loptu, koja je završila pored gola.

22:46

90'+ Nadoknada

Borac četiri minuta deli od istorijskog boda.

22:40

85' Mladenović izblokiran

Srpski levi bek je probao da uposli saigrača, ali je lopta od igrača Borca završila u korneru.