Fudbal 26

3.10.2024.

20:41

U Evropi se promašaji ne opraštaju – TSC ostao bez bodova u Almatiju

Fudbaleri TSC na startu takmičenja u Ligi konfernecija poražen od Astane rezultatom 1:0.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Jedini strelac na meču je bio Kažukovas u 15. minutu meča.

Liga konferencija, 1. kolo

Astana – TSC 1:0 (1:0)
Kažukolovas 15
Sudija: Raitala
Stadion: Ortalik

Sledeći meč srpski predstavnik će igrati 24. oktobra, kada će im rival u Bačkoj Topoli biti ekipa Legije.

Prva je šteta što su fudbaleri iz Bačke Topole poraženi na ovom meču, jer igrom to nikako nisu zaslužili. U većem delu meča su bili bolji rival na terenu, u čak tri navrata su pogodili prečku, ali na kraju su bodovi ipak ostali u Almatiju.

Jedan otvoreni početaj utakmice, reklo bi se da su ekipe igrale spuštenog garda od starta meča, pa smo tako posle uvodnih deset minuta igre imali dve šanse za gol.

Prvi je zapretio TSC posle svega dva minuta igre, ali je tada Petar Stanić glavom slabo šutirao, pa golman Astane nije imao problema sa tom loptom.

Nastavio je TSC da stoji visoko na polovini Astane i to umalo da se nije isplatilo, kada je Đakovac oduzeo loptu blizu kaznenog prostora Astane, da bi onda preko Radina lopta stigla do Ćirkovića koji je šutirao direktno u gol domaćih.

Sa druge strane odbrana TSC se nije najbolje snašla kada Astana izađe u visoki presing, pa je tako Banjac mogao skupo da košta svoj tim, kada je morao da vrati loptu ka svom golmanu, koju Ilić nije najbolje prihvatio, ali srećom to nije iskoristio Činedu, jer je njegov pokušaj loba završio pored gola.

To je samo bio uvod u 15. minut kada je i Astana stigla do prednosti. Dobili su domaći fudbaleri korner posle kojeg je u gol pretvorio Kažukolovas, jer je bio najviši u kaznenom prostoru, igrači TSC su bili neoprezni i tako je Astana možda i nezasluženo stigla do prednosti u Almatiju.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Nije to pokolebalo igrače TSC, koji nisu pali u igri, već su nastavili i pre primljenog gola.

Pokušavali su izabranici Jovana Damjanovića na svakakve načine da dođu do gola, mnogo trčanja i ubacivanja na pred kaznenim Astane, a najbolju šansu je u 29. minutu imao Miloš Pantovć koji je iz kaznenog prostora pogodio prečku pored dva igrača Astane.

To je dalo krila igračima TSC, koji su konstatno tokom celog prvog dela igre imali veći posed lopte da krenu još jače, pa je Pantović posle samo dva minuta propustio novu izglednu priliku za gol.

Nove nevolje domaćima je zadao Mihailo Banjac koji je bio neprecizan u kada je udaracem van kaznenog prostora zapretio golu Čondrića, ali golova nije bilo.

TSC je na svakoj utakmici u evropskim takmičenjima primio makar jedan gol

Mogao je TSC biti kažnjen kada je Kamara ukrao loptu na polovni TSC, uposlio Tomasova, koji je dobro gađao, ali se istakao Ilić. Na odbitak je natrčao Kamara ali je njegov udarac završio pored gola.

Nove uzdahe navijačima TSC je izazvala prečka koja se opet zatresla pred kraj prvog dela igre. Tada je Ifet Đakovac posle lošeg ispucavanja čuvara mreže Astane vukao loptu nekoliko metara i potom uputio topovski udarac koji je nažalost pogodio samo okvir gola.

Sofascore

Koliko je TSC odigra dobro prvo poluvreme svedoče i statistički podaci, gde su gosti imali duplo više udaraca u ovom periodu meča. Dok je i posed lopte takođe bio na strani ekipe Jovana Damjanovića, koja je ipak sa golom zaostatka otišla na veliki odmor.

Nastavio je TSC u istom ritmu kao u većem delu prvog dela igre, kada su pretili golu Astane. Sada je u uvodnom delu drugo poluvremena ponovo pogodio prečku, tačnije to je uradio Ćirković posle udarca sa leve strane kaznenog prostora.

Saznajte sve o Ligi šampiona. Tipujte sve utakmice u Ligi šampiona!

Mogla je i Astana do gola preko Kamare, koji je sa nekih desetak metara loptu posle preko gola Ilića.

Posle ove dve šanse na startu drugog poluvremena, usledio je jedan miran period igre.

Prekinuo je jedan loš detalj. Posle jednog duela u vazduhu na povredu se požalio Ifet Đakovac koji je zbog povrede glave morao da napusti igre pre vremena.

Banjac je makazicama pokušao da donese izjednačenje, ali u tome nije uspeo.

Stigao je na red i Prestiž koji je mogao do gola u 80. minutu, ali nije to bilo previše snažno od strane novog fudbalera TSC, pa je Čondrić dobro reagovao.

Srđan Stevanović/Starsport

Do kraja meča gosti pretili preko Lazetića i Stanića, ali gola nije bilo.

Jeste, ali kod Astane, srećom pa je pogodak Kamare poništen zbog toga što je Tomasov bio u nedozvoljenoj poziciji.

TSC nije uspeo tako da pronađe put do mreže pored veoma zgusnute odbrane Astane, koja je tako sa tri boda krenula takmičenje u Ligi konferencije.

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.

Kraj meča

Poraz ekipe TSC na startu takmičenja u Ligi konferencija od Astane rezultatom 1:0.

20:36

90+5' Pravo u golmana

Iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora Petar Stanić je šutirao pravo u golmana Astane.

20:34

90' Nema gola

Posle gledanja VAR utvrđeno je da je Tomasov bio u ofsajdu, tako da nema gola za Astanu.

20:30

89' Kamara duplira prednost

Novi gol domaćih koji su sada pred pobedom.

Dobio je loptu Tomasov, pukla je kontra Astane, koji je poslao loptu ka Kamari, a on je primio loptu i poslao u mrežu.

20:30

20:29

87' Lazetić u prilici

U roku od dva minuta u dve šanse se našao Marko Lazetić, ali nije uspeo da zatrese mrežu Astane.

20:27

85' Žuti i za domaće

Ramazan Karimov je prvi fudbaler Astane koji je dobio žuti karton.

20:23

840 Nove promene

Damjanović baca sve karte u napad, sada je Marko Lazetić na terenu umesto Ćirkovića, tako da će TSC do kraja meča biti sa dva napadača.