Fudbal 8

3.10.2024.

20:40

Velika pobeda Simića, Lazetić pao u Humskoj, Totenhem preživeo Saldanju i Pešića

Fudbaleri Anderlehta napravili su, potencijalno, najveće iznenađenje od početka sezone u Ligi Evrope pobedom nad Real Sosijedadom na "Anoeti" rezultatom 2:1 (2:1).

Srđan Stevanović/Starsport

Tim srpskog reprezentativca Jan-Karla Simić stigao je do velikog trijumfa i sačuvao maksimalan učinak u prva dva kola.

Iako je španski tim, favorit na ovom meču, poveo već u petom minutu golom Pedra Marina, a na asistenciju Umara Sadika. Belgijanci su preokrenuli već do kraja prvog poluvremena.

Najpre je Vaskes u 28. minutu poravnao rezultat, da bi 10 minuta kasnije Leoni evrogolom doneo preokret Anderlehtu.

Tokom celog drugog poluvremena su se gosti branili i u tome su uspeli mladi Jan-Karlo Simić i njegovi saigrači iz odbrane.

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva poraženi su u Beogradu na stadionu Partizana od Mitjilanda rezultatom 2:0 u meču drugog kola Lige Evrope.

Makabiju trenera Žarka Lazetića je ovo drugi poraz u Ligi Evrope i izraelski klub nema bod posle dva kola, dok Mitjiland ima četiri boda.

Fransulino je u 39. minutu doveo goste u vođstvo na stadionu Partizana, a Edvard Čilijufa je postavio konačan rezultat u 90. minutu.

Srpski reprezentativac Nemanja Stojić je odigrao ceo meč za Makabi.

Starsport

Totenhem je u Budimpešti pobedio Ferencvaroš rezultatom 2:1, iako je početak bio u znaku domaćeg tima.

Barnabas Varda je postigao gol koji je poništen zbog milimetarskog ofsajda, da bi koji minut kasnije "pevci" to kaznili.

Sad je iskoristio smušenost odbrane domaćih i doveo Totenhem u vođstvo.

Minimalan rezultat je na snazi bio do samog kraja, a u 86. minutu ga je duplirao Džonson golom u 86. minutu.

Varga je zatim u 90. ipak došao do gola, ali samo utešnog za Fradi, za koji su igrali Mateus Saldanja od početka i Aleksandar Pešić od 84. minuta.

Lacio je bio veoma ubedljiv na svom "Olimpiku" u Rimu, gde je rezultatom 4:1 nadigrao francusku Nicu.

Goste sa Azurne obale je načeo Pedro u 20. minutu, da bi u 35. prednost duplirao Kasteljanos baš na dodavanje Pedra.

Nadu Nici pružio je Boga u 41. minutu, ali ona nije dugo potrajala.

U 53. je Kasteljanos svojim drugim golom doneo 3:1, da bi konačan rezultat postavio kapiten domaćih Zakanji iz penala u 65. minutu.

I Olimpijakos je bio ubedljiv na svom "Karaiskakiju", pošto je Bragu nadigrao sa 3:0.

Navijači u Pireju su čekali do 45. minuta na prvu radost, kada je El Kabi načeo goste iz Portugalije.

Vođstvo je duplirao Heze u 53. minutu, da bi u 59. El Kabi svojim drugom pogotkom stavio tačku.

Hofenhajm je sa 2:0 dobio Dinamo Kijev, Partizanovog "dželata" još iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nemci su do trijumfa došli zahvaljujući češkom napadaču Adamu Hložeku, koji je postigao oba pogotka.

Derbi večeri su odigrali Slavija Prag i Ajaks, a meč je na kraju završen bez pobednika, rezultatom 1:1.

Gosti iz Amsterdama su poveli u 18. minutu, da bi domaćin izjednačio u 67. preko Čorija.

Ajaks je od 75. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Basa, ali je izdržao i sačuvao bod.

Osvojio ga je i Galatasaraj, ali će sigurno biti nezadovoljan sa "samo" 2:2 protiv RFS-a u Letoniji.

Dva puta je turski tim vodio, najpre golom Drisa Mertensa u 12. minutu, a onda i Akguna u 38.

Međutim, domaćin u Rigi se dva puta vraćao u život preko Ikaunieksa i Odišarije.

Do kraja je RFS izdržao i upisao prvi bod u Ligi Evrope.

Hvala vam što ste bili uz B92.sport.

Ostanite i uz Live blog za mečeve od 21.00.

Čak 13 srpskih igrača će biti na terenu.

20:35

Polako se završavaju utakmice

U toku je nadoknada na svim terenima širom Evrope.

20:34

90+1' Ferencvaroš stiže do gola za 1:2

Vargin gol sada nije poništen.

Imamo uzbudljiv finiš u Budimpešti.

20:29

86' Totenhem potvrđuje trijumf u Budimpešti

Drugi gol Ferencvarošu dao je Džonson i sada je lagodnih 0:2 za "pevce".

20:28

83' Olimpija ponovo gubi

Šteta, mladi Pol Voner donosi novu radost Hajdenhajmu.

Sada je 2:1, a vremena do kraja utakmice vrlo malo.

20:21

77' Olimpija je iznednačila u Nemačkoj!

Ljubljančani su došli do 1:1 golom Blanka.

Mogu li do neočekivanog boda protiv bundesligaša?

20:20

75' Crveni akrton za Ajaks!

Bas je dobio drugu javnu opomenu i moraće da se brani u finišu susreta u Pragu.