Fudbal 5

2.10.2024.

23:00

Seča velikana u Ligi šampiona – Nojerov horor i Realov pad VIDEO

Fudbaleri minhenskog Bajerna i madridskog Reala poraženi su u utakmicama drugog kola Lige šampiona u gostima, dok tih problema nije imao Liverpul.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Thibault Camus, Pool, File

"Redsi" su na svom terenu pobedili Bolonju 2:0, tako upisali petu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima, a drugu u Ligi šampiona, pa ostaju pri samom vrhu tabele elitnog takmičenja.

Strelci za ekipu Arnea Slota u sredu uveče bili su Mekalister na asistenciju Mohameda Salaha i Salah, koji je u 75. minutu pečatirao trijumf engleskog tima.

Tanjug/AP Photo/Ian Hodgson

Druga dva velikana evropskog fudbala se nisu tako dobro provela.

Poraze su upisali i madridski Real i Bajern, identične, na gostovanjima Lilu odnosno Aston Vili - 0:1.

Tragičar u porazu Bavaraca bio je golman Manuel Nojer koji je po staroj navici u jednom momentu, igrao se 79. minut, izašao na dvadesetak metara od svog gola, odatle je pratio situaciju i loše cenio akciju domaćih.

Usledila je kazna.

Savršen lob uputio je rezervista Džon Duran, koji je samo devet minuta ranije zamenio Olija Votkinsa. Lopta je pronašla cilj, bila je van domašaja Nojera i njegovih saigrača, dok se na trbinama "Vila Parka", kada je već bilo jasno šta sledi, pojačavala buka - do stanja navijačkog delirijuma.

Pogledajte kako je kapitulirao minhenski tim, koji je nakon devet datih golova Dinamu, protiv Aston Vile pucao "ćorcima".

Možda i najveće iznenađenje večeri i dosadašnjeg dela sezone priredio je francuski Lil, koji je nakon poraza u prvoj rundi od Sportinga u Lisabonu, na zemlju oborio slavni "Kraljevski klub".

Strelac jedinog gola na meču bio je "raspucani" Kanađanin Džonatan Dejvid iz penala u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Prethodno, Kamavinga je u kaznenom prostoru igrao rukom, nije bilo dileme za sudiju, pa je Dejvid mogao da nastavi golgetersku seriju od minulog vikenda kada je postigao het-trik.

Začudo, napadački možda i najpotentnija ekipa na svetu, sa Mbapeom, Belingemom i ostalim zvezdama Madriđana, nije uspela konkretno da odgovori - Real je tako pretrpeo jedan od retkih poraza u elitnom takmičenju poslednjih godina.

Ančeloti je krenuo u navali sa mladim Brazilcem Endrikom, ali je brzo shvatio da to baš i nije bila najbolja ideja.

Kada je video da stvari ne idu očekivanim tokom sa klupe je uveo Modrića, Mbapea, Gulera, pre svih njih Garsiju, ali je odbrana Lila ostala postojana, čvrsta i sjajno organizovana, pokretljiva i borbena. Zauzdali su domaći igrači sve nalete igrača prvaka Evrope i upisali definitivno najveću pobedu u svojoj istoriji ili jednu od najvećih.