Fudbal 15

2.10.2024.

23:01

Šok na "Maksimiru" – Dinamo ispustio 2:0!

Fudbaleri Dinama odigrali su nerešeno 2:2 sa Monakom, u drugom kolu Lige šampiona.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

"Modri" su imali prednost od 2:0 na "Maksimiru", ali su "kneževi" u finišu stigli do boda.

Utakmica u Zagrebu igrana je u jako teškim uslovima, po natopljenom terenu, usled konstantnog pljuska.

Domaći su do vođstva stigli preko Petra Sučića u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je ovaj najpre izbacio čuvara, a onda "bocnuo" Filipa Kena.

Martin Baturina je dodatno razgalio navijače u Zagrebu, pošto je u 66. minutu duplirao prednost Dinama.

Mohamed Salisu je dao nadu Monaku u 74. minutu, da bi ogromnu šansu desetak minuta kasnije imao Takumi Minamino, ali je Raul Torente izbacio loptu sa gol linije.

Ipak, Maksim Bernauer je ubrzo napravio penal, a siguran sa bele tačke bio je Denis Zakarija u 90. minutu.

Dinamo je u nadoknadi ostao sa desetoricom, pošto je Lukas Kačavenda dobio drugi žuti karton, s tim da promene rezultata nije više bilo.

Tanjug/AP Photo/Armando Franca

Benfika, koja je na startu slavila u Beogradu protiv Crvene zvezde (2:1), ove večeri je razbila madridski Atletiko sa 4:0.

Vođstvo lisabonskom timu doneo je Kerem Akturkoglu u 13. minutu i taj rezultat je bio na snazi do 52. kada je Anhel di Marija realizovao penal.

Aleksander Ba je u 75. nastavio agoniju "jorgandžija", koji su tokom susreta imali tek nekoliko pokušaja, da bi u 84. primili i četvrti – strelac iz penala bio je Orkun Kokču u 85. minutu.

Benfika je sada pri vrhu sa šest bodova iz dva meča, dok Atletiko ostaje na tri, koja je osvojio na startu protiv Lajpciga.

Pobedu na strani ostvario je Klub Briž, koji je savladao Šturm u Gracu, a pobedonosni gol postigao je Hristos Colis u 23. minutu.

Ovo su prvi bodovi za belgijskog predstavnika, dok će Šturm morati da sačeka na iste.