Fudbal 0

2.10.2024.

18:30

LK: Rapid i Gimaraeš startovali pobedama

Fudbaleri Rapida iz Beča i Gimaraeša ostvarili su pobede na startu ligaškog dela Lige konferencija.

Profimedia/Arif Hudaverdi Yaman / Anadolu/ABACAPRESS.COM

Austrijanci su kao gosti savladali ekipu Bašakšehira sa 2:1 (1:1).

Na stadionu u Istanbulu gosti su poveli u finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu preko Luisa Šauba.

Bio je to sjajan udarac iz desnog riglja kaznenog prostora.

Radost gostiju nije potrejala jer je u drugom minutu nadoknade mrežu rapida zatresao bivši napadač Milana, Poljak Kšištof Pjontek, pa se na odmor otišlo sa 1:1.

U nastavku, samo što se krenulo, Šaub je još jednom matirao golmana domaćih za 2:1.

Gostima je u 72. poništen gol jer je posle gledanja VAR snimka utvrđeno da je u akciji načinjen prekršaj, pa je poništen gol Diona Drena Belja.

Na drugoj strani, Vitorija Gimaraeš je kod kuće bez problema pobedila ekipu Celja sa 3:1 (2:0).

Samu je u sedmom minutu zatresao mrežu Slovenaca, da bi u 36. na 2:0 povisio Gustavo.

Sve dileme oko pobednika bile su rešene kada je u 62. minutu Tijago Silva pogodio za ubedljivih 3:0.

Gosti su u drugom minutu nadoknade uspeli samo da ublaže poraz, a strelaac je bio Aljoša Matko.