Fudbal 113

2.10.2024.

23:03

Vlahović pustio magiju i kreirao epski preokret Juventusa VIDEO

Sa preostalih sedam utakmica upotpuniće se 2. kolo Lige šampiona, a neke od njih biće izrazito zanimljive.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Juventusa savladali su Lajpcig u Nemačkoj rezultatom 3:2 (1:0) u utakmici 2. kola Lige šampiona.

"Stara dama" će ovaj trijumf još dugo pamtiti, zbog svega što se dešavalo na "Red Bul areni" tokom cele večeri.

Pamtiće se najviše da je ostvaren veliki preokret od 2:1 do 2:3 uz igrača manje, a da je dva pogotka postigao Dušan Vlahović.

Momenat odluke je viđen u 83. minutu, kada se Francisko Konseisao, po uzoru na srpskog napadača, pridružio njemu i izveo prelep dribling za konačni trijumf "stare dame" iz Torina.

Počelo je vrlo loše po Juve, jer se već u četvrtom minutu povredio štoper Bremer.

Nastavilo se tako što je Benjamin Šeško na isteku pola sata zakucao loptu od prečke u mrežu Di Gregorija.

U drugom poluvremenu je Dušan Vlahović odlučio da stavi ceo tim Juventusa "na krkače" i da ga povede ka istorijskom trijumfu.

Najpre je u 50. minutu fenomenalno reagovao i pogodio na asistenciju Kambijasa za 1:1.

Devet minuta kasnije je golman Juventusa Di Gregorio dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora.

Iz tog slobodnog udarca je dosuđen i penal, pošto je lopta u ruku pogodila Daglasa Luiza, da bi sa 11 metara vođstvo "bikovima" ponovo doneo Šeško.

Gol prednosti i brojčana nadmoć nisu pomogli Lajpcigu da trijumfuje, jer Vlahović i Juventus nisu rekli poslednju reč.

Srbin je u 69. minutu postigao evrogol za 2:2, čime je još jednom ućutkao kritičare na "čizmi", pa i šire.

A onda je u 83. minutu sve rešio omaleni Portugalac Francisko Konseisao.

Prelepim driblingom se namestio i pogodio za konačnih 3:2 i najveći trijumf Tijaga Mote od dolaska na klupu Juventusa.

Standings provided by Sofascore

Dešavanja sa svih sedam stadiona pratilil smo iz minuta u minut putem Live blog na B92.sport.