Fudbal 0

1.10.2024.

22:59

PSV i Sporting podelili bodove – Siti rutinski sa Slovanom

Fudbaleri PSV-a i Sportinga su remizirali u Ajndhovenu sa 1:1, u okviru drugog kola Lige šampiona, dok je Mančester siti deklasirao Slovan iz Bratislave sa 4:0.

Profimedia

PSV je imao prednost do same završnice meča, ali je na kraju Sporting uspeo da dođe do pogotka i boda u ovom duelu.

Ekipa iz Ajndhovena je bolje ušla u meč i već u 15. minutu došla do vođstva. Džerdi Šauten je došao do lopte i sa velike udaljenosti uputio snažan udarac.

Lopta je našla put do mreže untutar leve stative, a PSV je došao do vođstva od 1:0.

Usledila je VAR provera posle toga, ali je brzo Marko Gvida pokazao da gol važi i počelo je slavlje domaće ekipe.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo iznenađenja, a onda je PSV nastavio sa napadima i u drugom poluvremenu, redom su šanse imali Gas Til, Luk de Jong, Džohan Bakajoko, Noa Lang, ali nije bilo promene rezultata na semaforu.

Ipak, u završnici meča, prvu pravu šansu je iskoristio Sporting i došao do izjednačenja. Maksimiliano Arauho je poslao precizan centaršut u šesnaesterac, a Daniel Braganka je prihvatio loptu i zakucao je u mrežu za 1:1.

Mogao je Sporting i do pobede u trećem minutu nadoknade, ali je Valter Benitez odbranio udarac Konrada Hardera.

PSV u sledećem kolu gostuje Pari Sen Žermenu, dok Sporting gostuje Šturmu iz Graca.

U istom terminu, ekipa Mančester sitija je u gostima rutinski savladala Slovan iz Bratislave sa 4:0.

Siti je do prednosti došao u osmom minutu, pogodio je Ilkaj Gindogan za 1:0, a samo sedam minuta kasnije rezultat je povisio Fil Foden na asistenciju Džeremija Dokua – 2:0.

Nije bilo promene rezultata do poluvremena, a onda je u 58. minutu Erling Haland pogodio za 3:0 posle dodavanja Rika Luisa, dok je tačku na meč stavio Džejms Mekati u 74. minutu na asistenciju Fodena.

Siti u sledećem kolu dočekuje Spartu iz Praga, dok Slovan iz Bratislave gostuje Đironi.