Fudbal 6

1.10.2024.

22:52

Na sedmom nebu: Borusija ponizila Seltik – Barselona "uništila" Jang Bojs

Fudbaleri Barselone porazili su Jang Bojse rezultatom 5:0 u drugom kolu Lige šampiona, dok je Borusija Dortmund sa 7:1 bila bolja od Seltika.

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Barselone su ubedljivo pobedili Jang Bojs rezultatom 5:0 (3:0) i poslali jasnu poruku svim protivnicima koji dolaze na njihov stadion.

Jang Bojsi su kapitulirali već u 8. minute, kada je Rafinja asistirao Levandovskom i sjajni Poljak je fenomenalnu akciju završio maltene na gol liniji i samo "gurnuo" loptu u mrežu.

Sjajna akcija, kratka dodavanja, protrčavanja i odbrana je bila "bušna kao švajcarski sir" za laganih 1:0 katalonskog kluba.

Na 2:0 je povisio Rafinja, čovek koji je bio asistent kod prvog gola. Bila je to akcija iz takozvanog kratkog kornera, a posle nekoliko odbitaka je Brazilac bio sjajno postavljen i pogodio mrežu Jang Bojsa.

Kada se otišlo na poluvreme, na semaforu je bilo 3:0 za Barsu, a glavom je strelac bio Injigo Martines u 42. minutu.

Odmah na startu drugog poluvremena, tačnije već u 52. minutu susreta, Robert Levandovski je postigao svoj drugi gol. Ponovo se sjajno snašao i asistenciju Injiga Martinesa pretvorio u gol za velikih 4:0.

Do kraja susreta smo videli još jedan gol Barselone, a to je bio autogol Kamare koji je "zacementirao" 5:0 u korist Barselone.

Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Borusija Dortmund je pokazala Koliko je dominantan tim i rezultatom 7:1 (5:1) pobedila Seltik.

Daleko od toga da je Seltik naivan protivnik, ali je u Nemačkoj bio samo "topovsko" meso za sjajne "milionere" koji su bili veoma ubedljivi.

Kako je utamica počela, već je Emre Džan zatresao mrežu, da bi samo minut kasnije Maeda pogodio za 1:1 i od tada kreće "pljusak" golova u korist Dortmunda.

Prvi gol Adejemija došao je u 11. minutu, da bi na 2:1 povisio već u 29. minutu, a potom je na 3:1 rezultat postavio Girasi kada je jedanaesterac pretvorio u gol.

Karim Adejemi je kompletirao het-trik u prvom poluvremenu, pošto je postigao gol u 42. mintuu za ogromnih 5:1 u korist Borusije Dortmund.

Uspeli su igrači Dortmunda da postignu još dva pogotka u nastavku susreta.

Prvo je Girasi pogodio za 6:1, a onda je usledio i pogodak Nmeče za konačnih 7:1 i veoma ubedljiv trijumf nemačkog tima.

Utakmice Lige šampiona možete pratiti UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.