Fudbal 1

1.10.2024.

20:40

Birmančević se ispromašivao, Sparti bod u Štutgartu – "poker" Bresta u Salcburgu VIDEO

Fudbaleri Sparte iz Praga su remizirali sa Štutgartom u gostima (1:1), u okviru drugog kola Lige šampiona. Dok je u istom terminu Brest bio boli od Salcburga u Austriji (4:0).

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Štutgart je odlično ušao u meč, delovalo je na startu kao da će da "pregazi" Spartu, ali se Česi nisu predavali i uspeli da dođu do boda. Branili su se organizovano u završnici i uspeli da se odbrane.

Posle dve propuštene šanse Veljka Birmančevića, koji je najviše problema zadavao odbrani domaće ekipe, uspeli su Nemci da dođu do vođstva.

Igrao se sedmi minut, kada je Enco Miljo uspeo da se upiše u strelce. On je ispratio centaršut Maksimilijana Mitelštada i poslao loptu iza leđa danskog čuvara mreže za 1:0.

Samo dva minuta kasnije mogao je i Džejmi Liveling da se upiše u strelce, ali je golman uspeo da reaguje i odbrani njegov udarac.

Sparta je preuzela inicijativu u nastavku, a u najboljoj šansi se našao Martin Vitik u 14. minutu, ali je njegov udarac završio na stativi.

Bilo je mirno do 27. minuta kada je Denis Undav mogao da iskoristi šansu i udvostruči prednost Štutgarta, ali je još jednom Jensen dobro izašao sa gola i sa male udaljenosti odbranio njegov udarac.

Kako to u fudbalu biva, usledila je "kazna". Birmančević je probio po desnoj strani, a onda je fauliran na nekih 18-19 metara od gola. Loptu je namestio Kan Kairinen i pogodio bliži ugao gola Aleksander Nubela za 1:1.

Brzo posle toga još jednom se Birmančević našao u prilici, ali je njegov udarac glavom zaustavio golman, a potom i prečka. Malo sreće je nedostajalo srpskom reprezentativcu.

Do kraja prvog poluvremena Štutgart je imao još jednu šansu. Ponovo je u strelce mogao da se upiše Enco Miljo, ali je njegov udarac zaustavio Piter Vindal Jansen.

Na startu drugog poluvremena, prvo je Birmančević imao šansu u 54. minutu, a potom Miljo u 65. minutu, ali nije bilo promene na semaforu.

Pritiskao je Štutgart do samog kraja, dok se Sparta branila i želela da sačuva bod. Najbolju šansu je imao Fabijan Rider u 88. minutu, ali se još jednom istakao danski golman.

Česi su uspeli da se odbrane i dođe do boda u Nemačkoj, protiv Štutgarta koji je bio favorit na ovom meču.

U isto vreme, u Austriji je Brest deklasirao Salcburg sa 4:0.

Mogao je Salcburg do vođstva u 11. minutu, ali je pogodak Samsona Baidoa poništen zbog prethodnog igranja rukom, posle reakcija iz VAR sobe.

Potom je u 24. minutu Abdalah Sima iskoristio kontru i doveo Brest do vođstva 1:0, a do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata.

Salcburg se držao do nekog 66. minuta, kada je Mehdi Kamara povisio rezultat na 2:0, a samo pet minuta kasnije Sima je postigao i drugi pogotak. Na semaforu je stajalo 3:0.

Tačku na meč je stavio Mateus Pereira Laž u 75. minutu, kada je pogodio za konačnih 4:0.

Brest posle dva kola ima maksimalan učinak od šest bodova, dok je Salcburg bez bodova.

20:40

Kraj i drugog meča, Brest je "nokautirao" Salcburg u gostima sa 4:0.

20:36

Još tri minuta u Salcburgu

Već je sve rešeno u Salcburgu, Brest vodi sa 4:0.

Ostalo je još četiri minuta u nadoknadi!

20:33

Kraj utakmice u Štutgartu

Uspela je Sparta da se odbrani i upiše veliki bod, pošto je u prethodnom kolu izvojevala pobedu.

Štutgart je želeo sva tri boda, napadao je u završnici, ali nije uspeo da ugrozi danskog čuvara mreže.

Ostalo je 1:1.

20:33

90' Nadokanda

Igraće se još četiri minuta u drugom poluvremenu.

Veliki pritisak Štutgarta!

20:29

88' Dobra šansa za Ridera

Gađao je Rider sa ivice kaznenog prostora, ali je Danac uspeo da odbrani njegov udarac.

Najbolja šansa za Štutgart u završnici.

20:27

84' Izmene na obe strane

Rider je ušao umesto Livelinga za Štutgart, dok je Krasnići zamenio Haraslina na drugoj strani.

Prethodno je i Karinen dobio žuti karton.