Fudbal 0

26.9.2024.

22:55

Svilar i Roma pali u završnici – "poker" Ajaksa, Lion siguran kod kuće VIDEO

Fudbaleri Ajaksa su ubedljivo savladali Bešiktaš sa 4:0 na domaćem terenu, u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Ajaks je u Amsterdamu totalno nadigrao Bešiktaš, došao je do prednosti u prvom poluvremenu, a onda je u drugom rutinski potvrdio pobedu.

"Kopljanici" su do prednosti došli u 31. minutu, a u strelce se upisao Kian Fic-Džim. Pokupio je odbijenu loptu u šesnaestercu i savladao Merta Gunoka.

Ajaks je uspeo da održi prednost do poluvremena, a u još boljem ritmu ne nastavio drugi deo igre.

Već u 51. minutu se upisao Mika Gots na asistenciju Bertranda Traorea, a samo tri minut akasnije Kenet Tejlor je posle dodavanja Brajan Brobija povisio rezultat na 3:0.

Tačku na meč je stavio Mika Gots u 73. minutu, kada je pogodio za 4:0.

Ajaks u narednom kolu gostuje Slaviji iz Praga, dok Bešiktaš dočekuje Ajntraht iz Frankfurta.

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Fudbaleri Rome su remizirali sa Atletikom iz Bilbaa (1:1), dok je Lion bio siguran kod kuće, savladao je Olimpijakos sa 2:0.

Rimljani su dobro ušli u meč, dominirali su u prvom poluvremenu, a šansu u 32. minutu je iskoristio Artem Dovbik na asistenciju Anhelinja za 1:0.

Držala je Roma prednost sve do 85. minuta, a onda je Mile Svilar savladan. Unai Nunjez je proigrao Aitora Paredesa, koji je uspeo da savlada srpskog golmana.

U narednom kolu Atletik Bilbao dočekuje AZ Alkmar, dok Roma gostuje Elfsborgu.

Sa druge strane, Lion je imao inicijativu od starta, ali u prvom poluvrmenu nije uspeo da dođe do prednosti.

Ipak, u drugom delu igre su uspeli da “probiju” odbranu Olimpijakosa i u 65. minutu dođu do vođstva.

U strelce se upisao Rajan Šerki na asistenciju Einslija Mitland-Najlsa, a konačan rezultat je postavio Said Benrama u 71. minutu posle dodavanja Vilfreda Zahe – 2:0.

Lion u narednom kolu gostuje Rendžersu, dok Olimpijakos dočekuje Bragu.