Fudbal 2

26.9.2024.

23:29

Totenhem i sa desetoricom lako sa "zalutalim" Azerima

Fudbaleri Totenhema savladali su Karabak u Londonu rezultatom 3:0 u prvom meču nove sezone Lige Evrope.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

Početak utakmice kasnio je 35 minuta, zbog problema koji je azerbejdžanski tim, za koji igraju bivši igrači Partizana Patrik Andrade i Marko Janković, imao na putu do stadiona.

"Početak današnje utakmice pomeren je zbog ozbiljnih problema u transportu", naveli su u saopštenju na sajtu Totenhema.

Utakmica je planirana da počne u 21.00 na stadionu Totenhema u Londonu, ali je Evropska fudbalska unija (UEFA) odlučila da početak utakmice pomeri zbog kašnjenja gostujućeg tima.

Kada je počelo, nije moglo gore po "pevce". Već u osmom minutu su ostali sa igračem manje, nakon što je Radu Dragušin dobio direktan crveni karton.

Da je sa druge strane bio ozbiljniji protivnik, odna bi i Postekogluov tim bio u problemu. Ovako, već u 12. minutu je bilo 1:0 na semaforu pošto je Brenan Džonson pogodio na asistenciju Dominika Solankea.

To je bio jedini pogodak u prvom, a na startu drugog Pape Matar Sar je stavio tačku na meč dupliravši prednost domaćeg tima u 53. minutu.

Samo pet kasnije, gosti su imali ogromnu priliku da se vrate. Toral Bajramov je promašio penal i time ostavio tim barem bez nade u bod ili preokret čak.

Solanke je u 69. minutu postavio konačnih 3:0, ali to nije bio poslednji put da se mreža tresla kako je Žuninjo uspeo da savlada Vikarija u 78. samo da bi taj pogodak bio odmah poništen zbog ofsajda.

Sva tri boda su ostala u Londonu pred gostovanje Ferencvarošu, dok će Karabak do prvih pokušati da stigne kod kuće protiv Malmea.

Ajntraht – Viktorija Plzenj 3:3 (1:1)
Ekitike 38, Dina Ebimbe 62, Kristensen 67 – Šulc 41, Kvabena Adu 86, Jemelka 90+3
FCSB – RFS 4:1 (2:1)
Birligea 8, Stefanesku 32, Olaru 58, 69 – Lipušček 23
Lion – Olimpijakos 2:0 (0:0)
Čerki 66, Benrama 71
Totenhem – Karabag 3:0 (1:0)
Džonson 12, Sar 58, Solanke 69

Tok mečeva mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

78‘ (London) Uzalud slavlje Karabaka

Postigao je Žuninjo gol, ali su čak dvaput u toj akciji bili u ofsajdu gosti.

Neće, pa neće.

23:09

Igra se još samo u Londonu

Početak utakmice Lige Evrope između fudbalera Totenhema i Karabaga kasnio je 35 minuta, zbog problema koji je azerbejdžanski tim imao na putu do stadiona.

Tamo je ostalo nešto više od 15 minuta pre sudijske nadoknade.

23:06

(Braga) Kraj – 2:1

Fudbaleri Brage savladali su Makabi posle preokreta rezultatom 2:1.

Gomilaju se problemi za Lazetića.

Gabi Kaničovski dobija drugi žuti karton.

22:58

90+5 (Braga) Preokret!

Bruma je pogodio iz penala u petom minutu nadoknade i tako doneo trijumf svom timu protiv Makabija, 2:1.