Fudbal 4

26.9.2024.

20:42

Tadićev Fener strepeo – saigrač bizarno zakomplikovao, Hrvat spašavao stvar

Fudbaleri Fenerbahčea i Rendžersa upisali su pobede na startu ovogodišnje Lige Evrope.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Ekipa Žozea Murinja je u Istanbulu ugostila Union Sen Žiloa i ostavila ih još jednom bez trijumfa u drugom po redu UEFA takmičenja – 2:1.

Belgijanci su bili bolji rival prvi deo uvodnih 45 minuta, ali je neminovno da kada ne iskoristite svoje prilike za to budete kažnjeni.

Tome je dobrano doprinela ne samo loša realizacija gostiju, već i raspoloženi Dominik Livaković. Već u drugom minutu nije dozvolio protivniku iz neposredne blizine da počne meč na najbolji mogući način, pre nego što je ušao u duel sa sunarodnikom Franjom Ivanovićem u kom je do kraja meča isključivo dobijao.

Pojačanje iz Rijeke nije uspelo da nadmudri starijeg Livakovića. Imao je najbolju šansu u prvom poluvremenu kada se sjajno ubacio i šutirao u donji levi ugao, ali je stativa uz asistenciju golmana domaćeg tima sprečila pogodak.

Usledio je odgovor sa druge strane. Čaglar Sojunču se u 27. minutu najbolje snašao i doveo svoj tim u prednost.

Odatle, pa sve do finiša meča, Fenerbahče je bio tim koji je pretežno dominirao. Ipak, do drugog gola nisu uspevali da dođu.

Dušan Tadić je po prvi put, nakon 10 uzastopnih startova, počeo meč na klupi, pre nego što je u igru ušao u 65. minutu i odmah sa nekoliko pasova uspeo da dovede svoje saigrače u izgledne šanse.

Neće doskorašnji kapiten "orlova" doneti drugi gol domaćem timu, već sreća. Nedugo nakon što su gosti ostali sa igračem manje isključenjem Kevina Mekalistera, Osaji-Samjuel je u jednom napadu šutirao iskosa, a lopta se potom odbila od Burdžisa preko linije.

Kako došlo, tako i otišlo, kako bi rekao naš tim. Nigerijac je nedugo potom, u rasponu od tri minuta, dobio dva žuta kartona i skrivio penal.

Ivanović je preuzeo odgovornos, a Livaković ga još jednom pročitao i spasao svoj tim. Barem privremeno jer se Franjo ubrzo našao u izglednoj šansi, pogodio stativu, a loptu na odbitku dočekao Sajks.

Englez je time barem sprečio da njegov tim i petu utakmicu u nizu završi bez postignutog gola, čime bi izjednačili negativan rekord kluba.

U drugom meču večeri Rendžers je savladao Malme na gostovanju rezultatom 2:0.

Škotski predstavnik je u 55. sekundi došao do prednosti preko albanskog reprezentativca Nedima Bajramija i time nametnuo odnos snaga koji će ostati na snazi do kraja.

U drugom poluvremenu je pogodio Ros Mekausland i time samo uskratio ovaj susret za neizvesniju završnicu.

21.00 Totenhem – Karabag

Mečeve ste mogli da pratite putem našeg bloga.

(Istanbul) Kraj – 2:1

Nisu mogli igrači Union Sen Žiloa do čuda, pa kući idu praznih ruku.

20:39

(Malme) Kraj u Švedskoj

Fudbaleri Rendžersa savladali su Malme na gostovanju rezultatom 2:0.

20:38

(Istanbul) 94‘ Gol! (2:1)

Kakav meč u Istanbulu.

Ivanović je pogodio stativu, ali je Sajks ispratio akciju i zatresao mrežu.

Drama u poslednjim minutima.

20:38

(Istanbul) 92‘ Brani Livaković!

Franjo Ivanović promašuje sa "bele tačke".

Tačnije, Dominik Livaković brani.

20:27

(Istanbul) 90‘ Penal i crveni karton!

Osaji-Samjuel u tri minuta dobija dva žuta kartona.

Neoprezan je bio i skrivio penal.

Velika prilika za goste, koji će imati šest minuta u nadoknadi da stignu do boda.

20:27

82‘ Gol! (2:0)

Autogol Burdžisa.

Nije imao sreće Englez. Lopta se odbila od njega posle šuta Osaji-Samjuela.

Čini se da na oba meča prvog termina već sada imamo pobednike.

20:21

(Istanbul) 78‘ Odmah kombinacija Tadić-Džeko

Tek što je minut ranije ušao u igru, bosanskohercegovački centarfor se našao u prilici.

To mu je omogućio Tadić sjajnim pasom, ali je Džeko izblokiran. Naknadno mu je sviran i ofsajd.

Na teren je zajedno sa njim ušao i Jandaš, a izašli su En Nesiri i Under.

20:21

(Malme) 76‘ Gol! (0:2)

Rendžers duplira prednost u Švedskoj. Strelac je Rok Mekausland.

20:17

(Istanbul) 74‘ Crveni karton!

Dobija ga Kevin Mekalister.

Oborio je Argentinac, brat daleko poznatijeg Aleksisa, En Nesirija koji je bio u prodoru.

Arbitar je procenio da Mačida ne bi mogao da reaguje, te je Mekalisteru pokazao direktan crveni jer je sprečio Marokanca u direktnoj šansi za gol.

Ipak, iako su Turci tražili penal, prekršaj je bio van kaznenog.