Fudbal 1

25.9.2024.

22:51

Eriksen od junaka do tragičara na "Old Trafordu" VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda i Tventea remizirali su na "Old Trafordu" (1:1), u prvom kolu Lige Evrope.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Glavni akter duela bio je Kristijan Eriksen, koji je bio strelac za "crvene đavole", ali i glavni krivac za primljeni gol.

Eriksen je postigao jako lep pogodak u 35. minutu, u svom stilu, preciznim udarcem unutar šesnaesterca.

Ipak, sredinom drugog dela meča, tačnije, u 68. minutu, poklonio je loptu gostima, što je u izjednačujući pogodak pretvorio Sem Lamers.

Krenuli su domaći svim snagama po pobedu, Džošua Zirkze je ubrzo imao šansu, potom i Bruno Fernandeš.

Lars Unerštal je i u nadoknadi uspeo sjajno da reaguje i odbrani udarac posle odbitka i pokušaja Harija Megvajera.

Junajted u narednom kolu gostuje Portu, dok Tvente dočekuje Fenerbahče.