Fudbal 4

25.9.2024.

22:55

Živkovića progutalo "grotlo" Bosfora – trijumf Simića na startu LE

Fudbaleri Galatasaraja savladali u PAOK rezultatom 3:1 (0:0) u prvom kolu nove sezone Lige Evrope.

Tanjug/AP Photo

Kao kapiten solunske crno-bele je na vruć teren izveo srpski reprezentativac Andrija Živković.

Gledali smo fantastičan meč u Istanbulu, pun tenzije i dobrog ritma, ali su svi golovi viđeni u drugih 45 minuta.

Upravo prvu šansu na meču je imao Živković, ali je rezervni golman Galate Gunaj odbranio taj pokušaj desnom nogom Srbina.

Osimen i Sera su imali prilike na drugoj strani, ali smo tek u nastavku videli golove. I to čak četiri.

Goleadu u nastavku je započeo Viktor Osimen, sjajnim skokom, mada je autogol pripisan Babi koga je lopta pogodila na putu ka mreži grčkog tima.

PAOK je uzvratio u 67. minutu jer je tada Konstantelijas konačno iskoristio šansu na ovoj utakmici.

Ipak, devet minuta kasnije Jusuf Akgun je zakucao loptu u mrežu na dodavanje Osimena i prelomio meč.

Do kraja se Živković i saigrači nisu vratili, te je Ikardi duboko u nadoknadi stavio tačku za konačnih 3:1.

Fudbaleri Anderlehta su u Briselu odbranili domaći teren i savladali Ferencvaroš rezultatom 2:1 (0:0).

Ceo meč u belgijskom timu odigrao je srpski reprezentativac Jan-Karlo Simić.

U prvom poluvremenu kao da se i nije igrao fudbal, pošto gotovo da nije viđena nijedna zanimljiva situacija pred oba gola.

A onda je domaća ekipa sve rešila u drugom poluvremenu u razmaku od šest minuta.

Tada su viđena oba pogotka, a ključan je bio onaj viđen tačno na isteku sat vremena igre.

Jari Veršeren je sa ivice kaznenog prostora vrlo lepo levom nogom pogodio bliži ugao i "otključao" Mađare.

U 66. minutu je sve bilo rešeno. Tada je Endre Botka skrivio penal za Anderleht, koji je u konačnih 2:0 pretvorio Kasper Dolberg.

Do kraja je Nilson Angulo dobio drugi žuti karton i ostavio Anderleht sa igračem manje.

To jeste bilo dovoljno Fradiju za utešni pogodak Traorea u 87. minutu, ali ne i za potpuni povratak.

Standings provided by Sofascore

Sva dešavanja sa sedam utakmica Lige Evrope pratili smo putem Live blog B92.sport:

Gotovo je na svim utakmicama

Pobede Anderlehta, Lacija, Galatasaraja i Slavije Prag, dok su po bod osvojili Mančester Junajted i Tvente, Mitjiland i Hofenhajm, te Nica i Real Sosijedad.

22:51

Ikardi za kraj

Galatasaraj je u nadoknadi došao do trećeg gola za konačnih 3:1 protiv PAOK-a.

22:48

Gotovo je na "Old trafordu"!

Mančester junajted nije uspeo da savlada Tvente na svom stadionu.

22:47

90' Evo izjednačenja u Danskoj!

Moersted je postigao pogodak iz gotovo nemoguće pozicije, volej leđima okrenut golu, u padu... Neverovatno!

22:43

87' Ferencvaroš smanjuje zaostatak

Traore smanjuje na 2:1 i sada će Fradi svim silama krenuti, sa igračem više, po izjednačenje.