Liga Evrope je počela, a u prvom terminu na programu su bili mečevi u Bodeu i Alkmaru.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/Mats Torbergsen

Bode/Glimt je savladao Porto 3:2, dok je AZ istim rezultatom bio bolji od Elfsborga – 3:2.

Marko Grujić je za Porto odigrao 69 minuta pre nego što je zamenjen, dok je Kristijan Belić od 84. minuta igrao za AZ Alkmar.

Utakmica na severu Norveške tamošnji šampion je otvorio znatno bolje, a pretili su Mata i Heg.

Pravo niotkuda do vođstva je stigao Porto i to preko Samua Omorodiona, koji je Haikina savladao u osmom minutu.

Sačekao je u petercu loptu koju mu je lepo poslao Mura i potom glavom prevario ruskog golmana.

Nije mnogo trajala radost izabranika Vitora Bruna, pošto je već u 15. minutu rezultat poravnao Kasper Heg.

Sjajnu kontru su istrčali domaći, a Hega, neumoljivog egzekutora, odlično je dugom loptom uposlio Jens Hauge.

Upravo je Hauge u 40. minutu krunisao inicijativu domaćih i doneo preokret Bodeu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, nakon što mu je loptu ostavio Saltnes.

Početkom nastavka, Bode je ostao sa desetoricom, nakon što je sudija Grinfeld, zbog simuliranja, Mati pokazao drugi žuti karton.

Porto je imao inicijativu nakon toga, ali jalovu, a nova kazna stigla je u 62. minutu, kada je Hauge postigao drugi gol na susretu.

Imao je Bode još nekoliko dobrih šansi nakon toga, Porto takođe, da bi mu se upornost isplatila u 90. minutu, kada je Deniz Gul posle kornera postigao gol i postavio konačnih 3:2.

Što se tiče meča u Alkmaru, Elfsborg je brzo utišao domaće navijače, golom Ahmeda Kasema u 11. minutu.

Ipak, VAR je zbog ofsajda poništio taj gol. Tehnologija se, doduše, nije oglasila u 23. minutu, kada je švedski predstavnik opet stigao do gola.

EPA-EFE/BART STOUTJESDIJK

Timoti Ouma je završio dugu, ali ne toliko tečnu akciju gostiju i dobrim udarcem unutar kaznenog prostora savladao Ovusu-Odura.

AZ je pred kraj poluvremena bio blizu izjednačenja do kojeg je naposletku zapravo i došao.

Van Bomel je u 44. minutu uspeo da se iskupi za promašaj, te iskoristi grešku golmana Petersona, koji je ispustio loptu pre nego što ga je sin holandske legende, Marka, zatresao mrežu.

Upravo je Van Bomel u 50. minutu doneo preokret AZ Alkmaru – sačekao je odbitak i sa desetak metara zakucao loptu u mrežu rivala.

Samo tri minuta kasnije, Simon Hedlund je sa leve strane iskosa šutirao po zemlji, dovoljno dobro da prevari Ovusu-Odura, koji se nije baš proslavio intervencijom.

AZ je do novog vođstva stigao u 75. minutu, kada je Troj Perot realizovao penal, da bi u 86, nakon crvenog kartona za Sebastijana Holmena, bilo jasno da Elfsborg ne može da se vrati u život.

Tok mečeva mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Kraj u Bodeu

Bode/Glimt pobedio je Porto rezultatom 3:2.

20:40

20:39

Kraj u Alkmaru

AZ je pobedio Elfsborg rezultatom 3:2.

20:35

90' (Bode) Gooool!

Porto se vraća, 3:2.

Gul je posle kornera savladao Haikina i tako vratio nadu Portu da u nadoknadi može da izbegne poraz.

20:31

86' (Alkmar) Crveni karton!

Fudbaler Elfsborga, Sebastijan Holmen, isključen je u Alkmaru.

20:29

84' (Alkmar) Belić na terenu

Srpski reprezentativac je zamenio Mijnansa u redovima AZ-a.

20:23

78' (Bode) Porto se trgao