Fudbal 0

19.9.2024.

23:01

Delirijum u Madridu – Atletiko do pobede u 90'

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Lajpcig rezultatom 2:1 u prvom kolu Lige šampiona.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Čovek odluke bio je Uruvajac Hose Maria Himenes, koji je u 90. minutu sjajno skočio na centaršut Antoana Grizmana i savladao Petera Gulašija.

Za delirijum na "Vanda Metropolitanu".

Grizman je tako sebi prilepio etiketu junaka utakmice, taj epitet nosi s pravom uz Himenesa, jer je bio i strelac prvog gola u prvom poluvremenu, kada je anulirao rano vođstvo gostiju u režiji Benjamina Šeška.

Slovenački reprezentativni špic savladao je već u 4. minutu sunarodnika Jana Oblaka.

Od tog momenta sve vredno pomena dešavalo se uglavnom ispred gola nemačkog predstavnika, Gulaši je bio na velikim iskušenjima, u 26. minutu gotovo savladan kada ga je spasila prečka nakon udarca Koree.

Neminovno se dogodilo dva minuta kasnije - Grizman je pokupio loptu na dodavanje Markosa Ljorenta i vratio rezultatsku ravnotežu.

Francuski as se potom i obrukao pred golom, kada je u situaciji "jedan na jedan" prebacio čitav gol Gulašija. Gosti su i tada imali mnogo sreće i na odmor su otišli sa sjajnih 1:1.

U nastavku, popustio je silan pritisak Atletika, pa su gosti došli do daha, dva puta čak bili vrlo blizu golova, međutim nisu imali sreće da krunišu neke zaista precizne kombinacije.

Najbliži golu bio je Danac Poulsen na asistenciju neumornog desnog beka/krila Rauma - reprezentativac skandinavske selekcije poslao je loptu glavom tik pored stative.

Kazna je usledila u poslednjem minutu regularnog vremena.

Grizman je u jednoj akciji sa puno osećaja poslao loptu u srce kaznenog prostora, tamo se Himenes sjajno odrazio, nadskočio čuvara, i glavom matirao Gulašija, na oduševljenje navijača.

Atletiko slavi, Lajpcig ide kući praznih šaka.