Fudbal 2

19.9.2024.

22:55

Neravnopravna borba – Monako srušio Barsu VIDEO

Fudbaleri Monaka napravili su veliko iznenađenje pobedivši Barselonu rezultatom 2:1 (1:1) u prvom kolu nove sezone Lige šampiona.

Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani

"Kneževi" su se pokazali kao veoma dobar tim, ali se mora reći da je ovaj meč bio neravnopravna borba, pošto je Barsa gotovo celu utakmicu igrala sa igračem manje.

Praktično ključan momenat viđen je u 11. minutu, iako tada nije viđen pogodak, već direktan crveni karton za Erika Garsiju.

Mark Andre Ter Štegen mu je "uvalio kosku" dodavanjem na 20 metara od svog gola, Minamino je to osetio i presekao, te Garsiji nije preostalo ništa drugo nego da ga sruši kao poslednji igrač i dobije momentalno isključenje.

Od tog momenta krenula je velika potrošnja igrača Barselone, a Monako je brojčanu prednost naplatio već u 16. minutu. Tada je Akliuš solo akciju krunisao vodećim pogotkom za domaći tim.

Barsa nije imala kud, pokušala je da odgovori i uspela u tome već u 28. minutu kada je Lamin Jamal još jednom pokazao svoju klasu.

Opet je sa distance poslao prelep udarac i pogodio za 1:1.

Vratila se Barselona, ali nije mogla do potpunog preokreta. Monako je strpljivo umarao brojčano inferiornijeg rivala, tražio šansu u drugom poluvremenu i dočekao je u 71. minutu.

Tada je Vandeson poslao dugu loptu ka Džordžu Ilenikene, koji je izbegao ofsajd zamku, istrčao sam ispred Ter Štegena i snažnim udarcem ga savladao.

Barsa više nije imala snage da se od toga oporavi, Her Flik je čak pre kraja iz igre izveo glavne igrače, te se pomirio sa porazom usled nesrećne situacije i igranja sa igračem manje čitav meč.

U finišu je Katalonce VAR spasao težek poraza, jer je poništio već dosuđeni penal nad Balogunom. Ipak, snimak je pokazao da Injigo Martines nije napravio prekršaj za kazneni udarac.