Fudbal 0

18.9.2024.

22:51

Seltik napunio mrežu Slovana – Gitens junak "milionera" u Brižu VIDEO

Fudbaleri Seltika na najbolji mogući način započeli su takmičenje u novom formatu Lige šampiona.

Profimedia

Nikada zeleno-beli nisu pobedom krenuli u neku kampanju najkvalitetnijeg fudbalskog evropskog takmičenja.

Sada deluje da nisu mogli imati lakšeg protivnika, jer im  je rival bio Slovan iz Bratislave kome je ovo bila debitantska utakmica u Ligi šampiona.

Iskoristio je to Seltik koji je još ovaj meć igrao na domaćem terenu i tu prednost je itekakao znao da iskoristi pobedom od 5:1.

Po svim parametrima je Seltik bio bolji od svog protivnika, a do prvog gola smo morali da čekamo samo 17 minuta, jer je Skejls tada načeo mrežu ekipe Slovana.

Sa tim rezultatom je bilo okončao prvo poluvreme, da bi na startu drugog dela meča Seltik udvostručio svoju prednost preko Furuhašija.

Od tad je Seltik dodao gas, što bi se reklo namirisao je krv i posle svega devet minuta fudbala došao i do trećeg gola kada je Engles sa bele tačke postavio novi najubedljiji rezultat na meču.

Deluje da je od tog trenutka bila jasno da će Seltik odneti tri boda sa ovog meča. Mada se tim iz Slovačke nije predavao, prelep gol je u 60. minutu postigao Kevin Vimer.

Ali deset minuta kasnije je Daezu Maeda vratio tri gola prednosti za Seltik i tako je odneo svaku mogućnost da se Slovan vrati u meč.

Ni tu nije bio kraj, jer je Engels postigao i drugi gol na meču, i tako je priredio neprijatan uvod u Ligu šampiona ekipi Slovana.

Seltik u narednom meču gostuje Dortmundu, a Slovan će svoj prvi istorijski meč na domaćem terenu u Ligi šampiona igrati protiv Mančester sitija.

Dortmund u finišu slomio Briž

Svoje takmičenje u Ligi šampiona je započeo i aktuelni vicešampion Evrope ekipa Borusije Dortmund na malo teži način stigla do tri boda na veoma nezgodnom terenu.

Mučili su se fudbaleri Borusije Dortmund gotovo celu utakmicu na stadionu Jan Brejdel u Briselu, gde im je rival bila ekipa Klub Briža., ali su na kraju slavili rezultatom 3:0.

Posle prvog poluvremena, gde smo gledali šanse na obe strane, mada je bolje imala ekipa Nurija Šahina, ali golova ipak nije bilo.

Imala je svoje šanse i ekipe Briža koji su mogli da se proslave i tako dođu do velike pobede na startu takmičenja u novom formatu Lige šampiona.

I tako je bilo sve do 76. minuta kada je Bajno Gitens doveo svoj tim do vođstva, a samo deset minuta kasnije isti igrač je ponovo pogodio i tako je doveo Dortmund do prva tri boda u Ligi šampiona.

Potvrdio je Dortmund pobedu u nadoknadi vremena preko Serhu Girasija koji je sa bele tačke bio precizan.

Dortmund će u sledećem kolu dočekati Seltik, a Briž će gostovati Šturmu u Gracu.