Fudbal 45

18.9.2024.

22:55

Siti i Inter bolje da nisu ni igrali – dupla nula na "Etihadu"

Fudbaleri Mančester sitija i Intera su podelili bodove utakmicom bez golova na startu Lige šampiona – 0:0.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Bio je to derbi prve runde novog formata elitnog takmičenja, ali su engleski i italijanski prvak potpuno podbacili.

U najvećem delu susreta smo gledali vrlo sličan meč onom iz finala ovog takmičenja odigranog u Istanbulu 2023. godine, ali ovog puta nije bilo nijednog poteza poput Rodrijevog kojim je rešio taj meč.

Ekipa Pepa Gvardiole jeste dominirala kroz posed, ali su izabranici Simonea Inzagija pokazali mnogo veću disciplinu i zahvaljujući tome došli do možda i neočekivanog boda na verovatno najtežem gostovanju u Evropi.

Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Prvi je u 27. minutu sa distance zapretio Kevin de Brujne, a dva minuta kasnije je na siti način pokušao Edersona da ugrozi Mateo Darmijan. Ali, "mršavo".

Najbliži golu, verovatno i na celom meču, bio je Erling Haland u 36. minutu kada je lukavo gađao sa ivice kaznenog prostora, već savladao Jana Zomera, ali – promašio.

U nadoknadi prvog dela je i Inter imao svoju najbolju priliku, kada je Karlos Augusto iskosa sa leve strane gađao levom nogom, ali je Ederson odlično reagovao i sprečio šok na "Etihadu".

Par minuta pre toga se povredio Kevin de Brujne, koji je u pauzi ostao u svlačionici i zabrinuo stručni štab i navijače "građana".

U drugom poluvremenu smo gledali "Viktorije" i samo jedan tim, ali je Inter disciplinovanom igrom uspešno odolevao.

Siti je napadao u naletima, tukli su Fil Foden, Džek Griliš, Ilkaj Gindoan, ali je odbrana osvajača "Skudeta" sve to blokirala.

U 76. minutu je to mogao da kazni Henrik Mktarijan, ali je iz vrlo izgledne situacije poslao loptu preko gola.

Tanjug/Nick Potts/PA via AP

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je mogao da se proslavi u 79. ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio odlični Zomer.

I onda, u 89. minutu, najbolja šansa za Siti. Opet je Gvardiol centrirao, tačno na glavu usamljenog Gindoana, a on je od celog gola od sedam metara pogodio Jana Zomera.

Tu je propala najveća prilika za gol na ovom meču, koji će vrlo brzo biti zaboravljen.

Bajern – Dinamo 9:2 (3:0)
Kejn 19p, 57, 73p, 78p; Gerero 33, Olis 38, 61; Sane 85, Gorecka 92 -- Petković 49, Ogivara 50

Gotove su sve četiri utakmice

Siti i Inter su podbacili (0:0), PSŽ srećno slavio protiv Đirone golom u 90. minutu (1:0), Dortmund je takođe u finišu slomio Klub Briž (3:0), a Seltik je "petardom" dočekao u elitu Slovan iz Bratislave.

Posle jučerašnjih goleada, ovo je bilo veče za zaborav.

Četvrtak obećava, pošto će Crvena zvezda otvoriti takmičenje protiv Benfike na stadionu "Rajko Mitić" od 18.45.

22:51

90+5' Dortmund stiže i do trećeg gola

Girasi je sigurno izveo najstrožu kaznu i stavio tačku na ovaj susret.

22:48

90' PSŽ konačno vodi!

I to na nestvaran način!

Nuno Mendeš je centrirao po zemlji sa leve strane, lopta zakačila jednog igrača u bloku i išla pravo u ruke golmana Gazanige.

Međutim, ona mi je prošla kroz ruke, zatim i kroz noge i tako je primio gol kojim će, verovatno, Đirona izgubiti u prvoj ikada utakmici Lige šampiona.

22:47

22:46

89' Zicer za Mančester siti!

Ilkaj Gintoan je na petercu bio potpuno sam posle centaršuta Joška Gvardiola.

Ali, tukao je pravo u vrlo srećnog, ali i veoma dobrog ove večeri, Jana Zomera.