Fudbal 5

17.9.2024.

23:00

Kad je teško – Modrić: Zvezdin rival namučio šampiona Evrope VIDEO

Fudbaleri Real Madrida trijumfom nad Štutgartom (2:1) na "Santjago Bernabeu" su krenuli u odbranu titule šampiona Evrope.

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Nemački predstavnik pokazao se kao dostojan protivnik "kraljevskom klubu", uspevši da im odoli čitavo prvo poluvreme i tek u finišu meča ispusti rezultat.

Real je stigao do prednosti odmah na startu drugog dela igre. Rodrigo je proigrao Kilijana Mbapea, a ovaj postao 15. debitant koji je postigao gol za tim iz španske prestonice u ovom takmičenju.

Uz to, među sunarodnicima prvo od Kristijana Karembea, kojem je to uspelo 1998. godine.

Štutgart je u 68. minutu stigao do izjednačenja preko Deniza Undava koji je tako nastavio sjajnu golgetersku formu i treći meč u nizu se upisao među strelce.

Nemac se sjajno snašao nakon nešto jače lopte Levelinga i uspeo da donese gostima i jednom od rivala Crvene zvezde izjednačenje.

Karlo Ančeloti je znao šta mu je činiti. Uveko je Luku Modrića, a hrvatski vezista mu se revanširao za ukazano poverenje.

Modrić je u 83. minutu iz kornera pronašao Antonija Ridigera, posle čega je ovaj presudio klubu u kom je ponikao.

Do kraja je i rezervista Endrik uspeo u nadoknadi da postigne debitantski pogodak u ovom takmičenju.

U drugom susretu večeri u Lisabonu, domaći Sporting je savladao Lil rezultatom 2:0.

Ko drugi nego Viktor Đokereš je postigao prvi gol na meču u 38. minutu, a samo dva kasnije je meč praktično završen pošto je francuski tim ostao sa desetoricom posle drugog žutog Andrea Gomeša.

Sporting je do kraja uspeo da stigne do drugog gola preko Zena Debasta i meč u laganom ritmu privede kraju.