Fudbal 108

17.9.2024.

22:59

Liverpul pokazao Milanove probleme – Redsi na pravi način označili povratak u LŠ

Fudbaleri Liverpula slavili su na San Siru u utakmici prvog kola novog formata Lige šampiona sa 3:1.

Profimedia

Strelci na meču su bili Konate, Van Dajk i Soboslaji za Liverpul, odnosno Pulišić za Milan na startu meča.

Liverpul se tako na pravi odužio navijačima za poraz u Premijer ligi od Notingema i pobedom je startovao učešće u Ligi šampiona, dok Milan sa druge strane nastavlja da igra jedan neubedljiv fudbal, koji bi trener Paulo Fonseka mogao da plati otkazom,

Milan će u sledećem meču gostovari ekipi Bajer Leverkuzena, dok Liverpul će dočekati Bolonju.

Krenuo je Milan odlučno od samog starta meča i prvu šansu je imao posle samo dva minuta meča, ali je akcija prekinuta, jer je Rajnders bio u ofsajdu.

Ali samo minut kasnije Milan je stigao do prednosti.

Kristijan Pulišić je uzeo loptu na sredini terena i krenuo u trk ka golu Liverpula u čemu ga niko nije sprečio, pa je tako Amerikanac došao do kaznenog prostora, odakle je pogodio malu mrežu gola Liverpula, čime je doveo svoj tim do prednosti.

Posle gola Milan se povukao i svesno prepustio posed ekipi Liverpula, koja se polako vraćala u igru posle rano primljenog gola.

Liverpul je bio sve opasniji po gol Milana, domaći od postginutog gola pa gotovo da nisu bili opasni po Alisona, ali je zato Menjon imao dosta posla.

Prvo je Mohamed Salah čak dva puta pogodio prečku i to sa donje strane, tako da je prednost Liverpula posle prvog dela igre mogla biti i veća.

Izjednačenje je stiglo u 23. minutu kada je posle kornera u kaznenom prostoru se najbolje snašao Ibrahima Konate i glavom je smestio loptu u mrežu Milana.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Pred kraj prvog dela igre Virdžič van Dajk je preokrenuo rezultat tako što je takođe posle kornera bio spretniji u kaznenom prostoru od Strahinje Pavlovića i doveo svoj tim do prednosti.

Ovim rezultatom se otišlo na poluvreme, gde je Milan pokazao određenu nemoć u prvih 45 minuta duela protiv Liverpula.

Nije se toliko situacija na terenu promenila u nastavku meča.

Milan je bio u još većem problemu od trenutka kada je Manjk Menjon zbog povrede morao da napusti teren i pitanje je kakva je težina povrede golmana.

A od 68. minuta je sve bilo jasno kada je Dominik Soboslaji pogodio mrežu Milana i tako povećao prednost svoje ekipe.

Koliko je Liverpul dominirao vidi se po broju šuteva, gde Milan nije prošeo brojku od pet udaraca ukupno na meču, dok ih je Liverpul imao preko 20.

Posle trećeg gola Redsa upao je ritam meča, Milan je pokušavao da nekako smanji prednost, ali u tome nisu uspeli tako da su upisali poraz na startu Lige šampiona.